У США помер начальний пластун з Львівщини, винахідник та меценат Любомир Романків

У США помер 93-річний український винахідник з Львівщини Любомир Романків

Любомир Романків помер у віці 93 років

У ніч на п'ятницю, 28 червня, в США пішов з життя Любомир Романків — видатний український винахідник та скаутський лідер. Йому було 93 роки. Про це у Facebook написав військовий і пластун Юрій Юзич.

Романків народився у 1931 році на Львівщині. Третій український Chief scout, який у 90-ті роки залучив та інвестував щонайменше 500 000 доларів в розвиток Пласту. Професіоналізувавши центральний офіс Пласту в Україні. Саме його зусиллями значною мірою український скаутинг став наймасовішим молодіжним рухом в Україні.

“Автор і співавтор більше 65 патентів. Зокрема саме він придумав, працюючи провідним інженером ІВМ, як записувати і зчитувати інформацію із жорстких дисків. Кожного разу, як включаємо компʼютер - починає працювати щонайменше 7 винаходів українця Романківа. Його імʼя занесення до галереї слави у США”, — написав Юрій Юзич.

З 12 років став членом тогочасного таємного Пласту, який під нацистською окупацією діяв під легальною назвою “Виховні спільноти української молоді” (ВСУМ). Після Другої світової війни доля закинула його спочатку до Німеччини, а потім до Канади. У Канаді та США він активно розвивав український скаутський рух у діаспорі, організовував табори та збирав кошти на розвиток організації. Любомир Романків – один з трьох українців, імена яких внесені до Національної зали слави винахідників США.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності