Мешканцям Білогорщі та Дублян компенсують заміну вікон та дверей

Мешканцям Білогорщі та Дублян компенсують заміну вікон та дверей

2 січня мешканці будинків, у яких ударною хвилею вибило вікна та двері, можуть подавати заяви на компенсації до ЦНАП. Наразі відомо про 28 вибитих вікон. Мешканцям уже видали плівку, щоб тимчасово закрити вікна.

Місто компенсує заміну вікон та дверей у будинках, які сьогодні, 1 січня, постраждали від нічної атаки росіян. На місці руйнувань від нічної атаки провели виїзне засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Тут вже розчистили дорогу від уламків та узялися до робіт на подвір'ї університету. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Завтра, 2 січня, мешканці будинків, у яких ударною хвилею вибило вікна та двері, можуть подавати заяви на компенсації до ЦНАП.

Зруйнований дах і перекриття в будівлі аграрного університету. Також є пошкоджена наша міська амбулаторія в Дублянах. Пошкоджена музична школа, три багатоповерхових будинки. Також поблизу в будинках невеликі пошкодження. Зараз завдання – максимально оперативно ліквідувати те, що можливо. Якщо говорити про капітальні ремонти, то будемо допомагати аграрному університету, тому що він має історичне значення. Тут навчався Степан Бандера. Щодо Білогорщі. Там, фактично, повністю знищено музей. Це атака на нашу історію, але ворог нас недооцінює. Музей після війни буде відновлено і розширено, тому що це наша пам’ять. А ми не дамо знищити нашу пам’ять нікому”, - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Наразі відомо про 28 вибитих вікон. Мешканцям уже видали плівку, аби тимчасово закрити вікна.

“Пошкоджено – вибито вікна у трьох житлових будинках. Наразі нарахували 28 штук. Також вибито двері у квартирі. Частково пошкоджено покрівлю сімейного гуртожитку, який належить університету. Площа пошкодження – близько 60 м кв. Зараз мешканцям видано плівку для тимчасового закриття вікон. Де було потрібно, в цьому людям допомогли комунальники. Також комунальні служби розчистили дорогу від уламків, працювали двірники. Фахівці ЛКП “Львівсвітло” приїхали на місце зі спецтехнікою і оперативно розчистили уламки даху, які небезпечно звисали з дерев”, - розповіла голова Шевченківського району Ірина Джурик.

Фахівці проведуть розрахунки, аби видалити кошти з резервного фонду міського бюджету на відновлення пошкоджень.

“Завершуємо знімати аварійні елементи. Цінні елементи з будівлі-пам’ятки архітектури вищого навчального закладу буде збережено силами університету. Щодо амбулаторії. Тут пошкоджено вікна. Відтак потрібно провести розрахунок, щоб з резервного фонду міського бюджету можна було зробити компенсацію. Тут є деякі історичні вікна, оскільки це пам’ятка архітектури, тому потрібно провести обстеження. По житловому фонду – важливо зараз оперативно скласти акти про пошкодження. Це стосується і Дублян, і Білогорщі. Відтак буде прийнято рішення щодо виділення коштів для компенсації за заміну пошкоджених вікон. Заяви можна буде подавати від завтра у ЦНАП. Є також вхідні двері пошкоджені – теж будемо компенсувати. Пошкоджений дах треба, найперше, закрити брезентом. А відтак, вирішувати питання щодо відновлення покриття”, - зауважив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Нагадаємо, на світанку 1 січня з 4 до 6 ранку Львівську область атакували 4 ворожі ударні безпілотники типу «шахед». Усі чотири дрони Повітряне командування "Захід" Повітряних Сил ЗС України та мобільні вогневі групи знищили. Унаслідок влучання уламків БпЛА виникла пожежа у музеї генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на вулиці Білогорща у Львові.

Втрачені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано, а також погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського та скульптура Степана Бандери авторства Ярослава Троцька. Решта близько 600 одиниць експонатів від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце. Зараз вони у безпеці. Збитки – 2 мільйони 258 тисяч гривень. Це лише вартість будівлі. Збитки через втрачене майно ще підраховують.

Також через падіння уламків “шахеда” у Дублянах зруйнований дах на площі 600 м², та перекриття на площі 120 м², знищені вікна у будинку, де розміщений факультет землевпорядкування і туризму Львівського національного університету Природокористування. Була пожежа. Її оперативно загасили. Постраждалих немає.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності