Львів переходить на безготівкову оплату проїзду на усіх міських маршрутах

Львів переходить на безготівкову оплату проїзду на усіх міських маршрутах

Це дасть змогу цілком детінізувати сферу перевезень у громадському транспорті

11 грудня у Львові запровадять безготівкову оплату проїзду на усіх міських маршрутах. Безготівково за проїзд можна буде оплатити не тільки банківською картою чи пристроєм з NFC, а й транспортною карткою ЛеоКарт, яку вже за тиждень можна буде придбати. Також залишається можливість оплати готівкою у водія. Відповідне рішення сьогодні, 8 листопада, затвердив виконавчий комітет міськради.

Продаж транспортних карток ЛеоКарт стартує вже через тиждень, з 15 листопада. За інформацією ЛКП “Львівавтодор”, на першому етапі придбати та поповнити картки можна буде у кіосках "Інтерпрес" та в терміналах EasyPay. “На початок розгортання мережі придбати ЛеоКарт усі жителі громади зможуть на 39 точках, а вже з 1 грудня їх можна буде придбати на 82 локаціях. Вартість картки складатиме 60 грн + сума поповнення. Про конкретні адреси точок продажу буде повідомлено додатково у найближчі дні”, – пояснив Олег Забарило, директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР.

За його словами, впровадження безготівкової оплати на усіх маршрутах дасть можливість цілком детінізувати сферу перевезень у громадському транспорті Львова. “На цьому етапі матимемо повний облік пасажирів та коштів, в тому числі і готівкових, будемо бачити валідації на кожному з маршрутів та на кожному автобусі. Водії ж зможуть отримувати офіційну прозору заробітну плату. Після того, як вся система якісно запрацює, а у пасажирів буде можливість розраховуватися різними способами, будемо переходити  на етап оплати транспортної роботи перевізникам”, – сказав Олег Забарило. 

На цьому етапі оператор АСОП – ЛКП “Львівавтодор” – збиратиме кошти за проїзд і розподілятиме їх між перевізниками. Відтак, згідно з рішенням виконкому, комунальне підприємство має укласти з перевізниками відповідні договори про надання послуг зі збору виручки та договори на технічне обслуговування автоматизованої системи оплати проїзду.

У ЛКП “Львівавтодор” наголошують: з дня впровадження безготівкової оплати проїзду в усьому громадському транспорті право на пільговий проїзд надається виключно за умови наявності персоналізованої транспортної картки ЛеоКарт. Різні посвідчення, що надають право на пільговий проїзд, у громадському транспорті Львова з 11 грудня вже не діятимуть. Тоді ж контролери розпочнуть здійснювати контроль за оплатою проїзду та штрафуватимуть пасажирів за безквитковий/незавалідований проїзд. Відтак, пасажирам, які оплачують готівкою, нагадують про необхідність отримувати та зберігати паперовий квиток впродовж всієї поїздки,  а власникам ЛеоКарт – про необхідність валідувати проїзд.

Водночас, у тролейбусах та трамваях  збережеться можливість оплачувати за проїзд і за допомогою смартфона через Приват24 до прийняття окремого рішення виконкому. Також діятимуть і проїзні картки з чинним на дату поїздки терміном дії.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності