• Головна
  • Новини Львова
  • У центрі Львова облаштують “доріжки доступності”: для цього шліфуватимуть бруківку

У центрі Львова облаштують “доріжки доступності”: для цього шліфуватимуть бруківку

У центрі Львова облаштують “доріжки доступності”: для цього шліфуватимуть бруківку

Роботи розпочнуть вже цього місяця

На площі Ринок облаштують “доріжки доступності” для маломобільних груп. Про це 17 жовтня повідомили у Львівській міській раді.

Розпочнуть роботи з фасадної сторони Ратуші, а потім комунальники візьмуться за інші сторони. Частину нерівної бруківки знімуть, відшліфують та повернуть назад. Зроблять це для того, щоб людям у кріслах колісних та на милицях було зручніше пересуватися площею Ринок. Усі роботи виконуватимуться за кошти українських та іноземних благодійників. Облаштовувати простір для безперешкодного переміщення маломобільних груп на площі Ринок планують розпочати вже цього місяця.

“Зараз на площі Ринок частково є інклюзивне покриття. Його облаштували ще у 2015 році. Проте воно не йде суцільною смугою, а переривається на перехрестях, а також трамвайною колією, що зовсім не зручно для маломобільних людей: як для батьків з дітьми у візочках, так і для осіб, які пересуваються на кріслі колісному”, - йдеться у повідомленні.

“У центральній частині Львова на площі Ринок планують облаштувати безбар’єрні доріжки. Вони будуть розташовані без розривів по усій площі включно з переходами через трамвайні колії та безбар’єрним входом в Ратушу. Відтак до наявного покриття ми додамо систему переходів, яка забезпечить єдину мережу доступних смуг на площі Ринок”, – зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев. 

В управлінні архітектури та урбаністики зазначили, що доріжки будуть завширшки 1,5 – 1,8 м,  а загальна їх площа складе 1,7 тис. кв. м. Та запевняють, що втручання в інфраструктуру будуть мінімальні: частину наявної мозаїки в межах цих смуг лише замінять гладкою гранітною плиткою. А чорна історична базальтова мозаїка залишиться - її перемостять в контексті направляючих смуг. 

Вартість першого етапу робіт – 3,7 млн грн. А всього проєкту – 6,5 млн грн.  Оновлення площі триватиме до кінця 2023 року. У міськраді додають, що брукувати вулиці та площі у Львові розпочали у 19 столітті. Спочатку була грубо колота бруківка, яку з часом відшліфували колесами возів. Мозаїка ж з’явилася пізніше. Покриття на площі багато разів перекладали.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності