• Головна
  • Новини Львова
  • Росіянину Чуркіну повідомили про підозру у заволодінні майном Львівського автобусного заводу

Росіянину Чуркіну повідомили про підозру у заволодінні майном Львівського автобусного заводу

Росіянину Чуркіну повідомили про підозру у заволодінні майном Львівського автобусного заводу

Дії росіянина призвели до збитків підприємства у понад 350 млн грн

Працівники ДБР повідомили про підозру російському олігарху Ігорю Чуркіну, який організував та заволодів нерухомим майном ЗАТ “Завод комунального транспорту” (колишній ВАТ “Львівський автомобільний завод”). Дії росіянина призвели до збитків підприємства у понад 350 млн грн, про це 4 жовтня повідомили у Державному бюро розслідувань.

У 2005 році Ігор Чуркін був обраний головою спостережної ради ЗАТ “Завод комунального транспорту”. Це дозволяло олігарху вчиняти організаційно-розпорядчі функції на підприємстві, зокрема ухвалювати рішення про відчуження об’єктів нерухомого майна.

У 2008 році він організував відчуження 8 об’єктів нерухомого майна колишнього державного підприємства Львівській автомобільний завод. Їх новими власниками стали його ж комерційні структури.

Для проведення оборудки Чуркін надав вказівку підлеглому підробити офіційні фінансові документи ЗАТ “Завод комунального транспорту”. Вони були використані для зняття всіх фінансових обтяжень з об’єктів нерухомого майна, що зекономило гроші олігарху та дозволило фактично вкрасти частину приміщень заводу.

Схожу схему російський олігарх повторив у 2016 році. Він організував підробку судового рішення, яке стало підставою створення нібито законних умов для відчуження нерухомого майна заводу на користь його групи підприємств.

Сума збитків завданих ЗАТ “Завод комунального транспорту” становить понад 367 млн грн.

Наразі майно заводу повернуто державі.

Росіянину повідомлено про підозру за статтею 358 (підроблення з метою використання офіційного документа, що складений у визначеній законом формі та містить передбачені законом реквізити, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб, поєднане з організацією використання завідомо підробленого документа) та за статтею 191 (заволодіння чужим майном, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) КК України.

Санкція статей передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності