У Львові на стелі у будинку-пам’ятці знайшли унікальні сецесійні розписи

Фото: Андрій Андрух

Вся квіткова композиція зроблена від руки

У Львові в будинку на вул. Нечуя-Левицького, 19 знайшли унікальні сецесійні розписи. Реставратори кажуть, що на стелі зображена квіткова композиція, яка намальована від руки, а не за допомогою трафарету. Також розписи є на стінах будинку та по всій сходовій клітці.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

За словами реставраторки монументального живопису Ірини Гірної, про ці розписи знали раніше, адже схожі малюнки є у будинку по сусідству.

«На цих розписах є гарна квіткова композиція. Розпис мальований від руки, це не трафарет. Це один з найкращих зразків розписів під’їзду у Львові. Розписи є дуже цінними – це є сецесія ХХ ст, один з найкращих стилів у Львові. Він найбільш багатий, найбільш унікальний, кожен з цих елементів є неповторним», — каже Ірина Гірна.

Відновити стінописи хочуть за грантові кошти. ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища пропонує відновити розписи в межах гранту від програми “Креативна Європа”.

«Оскільки будинок-пам'ятка на вул. Нечуя-Левицького, 19 – це будинок періоду Арт-Нуво – це сецесія або модерн, то у рамках виграного нами гранту будемо пропонувати його на відновлення розписів. У межах цього гранту ми плануємо відновити два розписи, а також маскарони і кілька дверей періоду Арт-Нуво. Грант розпланований на 2024-2028 рік», - говорить Павло Бoгайчик, керівник ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності