• Головна
  • Новини Львова
  • Влада Львова хоче забрати протезний завод: в ОВА закликали не гратися в політику і назвали ризики

Влада Львова хоче забрати протезний завод: в ОВА закликали не гратися в політику і назвали ризики

Влада Львова хоче забрати протезний завод: в ОВА закликали не гратися в політику і назвали ризики

Завод має багатомільйонні борги зі сплати податків і виплати заробітної плати, а також «сотні виконавчих проваджень».

У Львівській ОВА задля вирішення долі Львівського підприємства засобів пересування і протезування закликали створити державно-приватне партнерство - Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики, Львівської ОВА, Львівської облради, Львівської міської ради із залученням приватних інвесторів та іноземних грантодавців.

Із такою пропопозицією у своєму Telegram виступив Директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Степан Куйбіда.

Він закликав міську владу Львова перестати гратись у політичні ігри та ігрища, і спільно спробувати вирішити це питання.

Обласний чиновник зазначив, що переведення Львівського протезного заводу у комунальну власність Львова не сприятиме його розвитку. Він написав, що наразі підприємство хочуть лише перевести з казенного (єдиний власник - держава) у державне, що буде передбачати подальші зміни у формі власності.

Куйбіда повідомив, що завод має багатомільйонні борги зі сплати податків і виплати заробітної плати, а також «сотні виконавчих проваджень».

«Чи означає це, що держава повинна віддати таке підприємство у комунальну власність? На мою скромну думку, точно ні. Бо я не знаю якихось успішних кейсів від Львівської міської ради щодо успішного розвитку будь-якого комунального підприємства. Я можу, звичайно, помилятись, але назвіть мені хоча б одне ЛКП, про яке говорить уся Україна і куди приїжджають перейняти досвід іноземні партнери. Більше того, наскільки мені відомо, усі львівські комунальні підприємства є дотаційними і щороку ми бачимо, як на сесіях Львівської міської ради виділяються сотні мільйонів гривень на поповнення статутних фондів таких підприємств. А це, як ви можете зрозуміти, важко назвати успішним менеджментом», - зазначив Степан Куйбіда.

На його думку, підприємству для успішної роботи не потрібна така велика площа території, яка буде неефективно використовуватися, а з часом забудовники можуть звернути на землю свою увагу.

«Місто Львів може безпроблемно виділити ділянку землі у безпосередній близькості від ТМО №1 і побудувати там сучасне протезне відділення. А наші закордонні партнери без зволікань допоможуть оснастити його найсучаснішою протезною технікою. І питання буде вирішене за кілька місяців.

Але міська влада Львова вирішила піти зовсім іншим шляхом - довгим, бюрократичним і невідомо чи таким, який матиме успіх - звертатись до держави і вимагати передачу величезного комплексу у комунальну власність. А може питання зовсім не в потребі розвитку сфери протезування? А може у Львові просто знову якийсь із забудовників поклав око на земельну ділянку, де зараз знаходиться протезний завод? Я ці питання залишу поки що без відповіді…», - додав чиновник ОВА.

Степан Куйбіда вважає, що влада Львова не запропонувала жодного плану розвитку підприємства, стратегії та бачення виведення з боргів.

«Львів - це невід'ємна частина цієї ж держави і, маючи сотні мільйонів гривень на рахунках і потребу у допомозі пацієнтам із протезуванням чи забезпеченням візками, Львів може спробувати допомогти цьому державному підприємству. Для цього достатньо замовляти у нього продукцію. А якщо місту категорично не підходить якість цієї продукції, то можна спробувати орендувати у нього частину приміщень і поставити там найсучасніше обладнання, щоб виробляти якісні засоби протезування і пересування. Ні, ми чуємо лише "віддайте нам”», - переконаний він.

Крім того, за даними Куйбіди, завод має філії у Луцьку, Рівному, Івано-Франківську і Мукачево, які можуть бути продані і закриті у майбутньому.

«Ще дивнішими вони виглядають [підходи місцевої влади - ред.], коли ми згадаємо про те, що зараз бачимо на території колишніх державних підприємств на території Львова. Може ми побачили нову лікарню на території заводу "Лорта"? Чи реабілітаційний центр на території "Полярону"? Чи може школу на території "Автонавантажувача"? Чи може "ЛАЗ" зараз працює і створює робочі місця та додану вартість? Питання риторичні і їх можна ще довго продовжувати», - написав Директор департаменту економічної політики Львівської обласної державної адміністрації Степан Куйбіда.

«Давайте разом будемо дотискати Міністерство соціальної політики провести відкритий конкурс, на якому обрати такий менеджмент, який буде знати, що робити з Протезним заводом. Давайте спільно будемо говорити з Кабміном, щоб змінити правили гри у цій сфері. Давайте просто вирішимо, чи ми хочемо реального розвитку цього підприємства, чи знову покричимо і розійдемось по своїх кабінетах. Тільки комплексна співпраця і взаємодопомога здатна вивести Львівське підприємство засобів пересування і протезування на світовий рівень надання таких потрібних для України послуг. Я проти хайпу і підкилимних процесів. Я за стратегічний підхід до вирішення цього архіважливого питання. Ми у Львівській ОВА готові до цього. А ви?», - констатував Куйбіда.

Нагадаємо, Львівський протезний завод може стати базою нарощування протезування для осіб, які постраждали внаслідок військових дій. Там планують надавати допомоги усім тим, хто постраждав внаслідок війни.

Додамо також, що 23 січня, відбувся аукціон з викупу приміщення готелю «Власта». Його продали фігуранту скандалу у «Нафтогазі», який купив елітний Bentley.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності