• Головна
  • Новини Львова
  • У Львові на обліку перебуває понад пів тисячі дітей, які потребують опіки та піклування

У Львові на обліку перебуває понад пів тисячі дітей, які потребують опіки та піклування

У Львові на обліку перебуває понад пів тисячі дітей, які потребують опіки та піклування

Кандидати в усиновителі зазвичай хочуть прийняти у сім’ю одну дитину віком до 6 років

Починаючи з 2012 року, у Львові щорічно на облік потрапляє в середньому понад 90 дітей, які потребують опіки та піклування. Втім, з початку повномасштабного вторгнення рф кількість дітей, які потребують влаштування у сімейні форми виховання, лише зростає.

Про це повідомили у Львівській міській раді.

Загалом на обліку в управлінні “Служба у справах дітей” наразі перебуває 523 дитини, з них 188 дітей-сиріт та 335 дітей, позбавлених батьківського піклування. Пріоритетом є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. На сьогодні:

  • 90,4% дітей влаштовані у сімейні форми виховання;
  • 9,6% дітей потребують влаштування у сімейні форми виховання.

Зараз є чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:

  • усиновлення;
  • опіка/піклування;
  • прийомна сім'я;
  • дитячий будинок сімейного типу.

Із 523 дітей, які перебувають на обліку, усиновленню підлягає 103 дитини. Водночас, на обліку кандидатів в усиновителі є 65 осіб. У Львівській громаді проживає 311 сімей усиновителів, у яких виховується 386 дітей; 316 сімей опікунів/піклувальників, у яких виховується 417 дітей. Також функціонує 14 прийомних сімей, у яких виховується 23 дитини (2007 року було створено 32 прийомні сім'ї); 11 дитячих будинків сімейного типу, у яких виховується 74 дитини.

“Запрошуємо людей, у яких виник намір взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не чекати якогось зручного чи ідеального часу, а звертатись до служби у справах дітей за місцем свого проживання”, — зазначив в.о. начальника управління “Служба у справах дітей” Володимир Фридрак.

Він розповів, що кандидати в усиновителі зазвичай хочуть прийняти у сім’ю одну дитину віком до 6 років. Проте в службах у справах дітей на обліку з усиновлення, як правило, перебувають діти старшого віку — від 12 років з родинних груп (двоє і більше дітей). Також менша можливість потрапити у сімейні форми виховання у підлітків, дітей з інвалідністю, дітей з великих родинних груп. Тому в мерії наголошують, що усім дітям потрібні любов і турбота.

У п’ятницю, 30 вересня, усіх охочих запрошують на захід до Дня усиновлення, зареєструватися на нього можна за посиланням. Подія відбудеться у Домі милосердя при Центрі опіки сиріт Львівської Архиєпархії УГКЦ. Гості заходу отримають детальну інформацію про кожну з форм сімейного влаштування дітей та про те, як підготуватись до прийняття дитини у сім’ю.

Нагадаємо, до Дня усиновлення в Україні, який відзначатиметься 30 вересня, LVIV.MEDIA поспілкувалося з начальником служби у справах дітей Львівської ОВА Володимиром Лисом про те, скільки дітей у Львівській області потребують усиновлення та як взяти дитину у родину.

Додамо, у “Дії” стала доступна послуга реєстрації кандидатом на всиновлення дитини.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності