Львівські лікарі прооперували серце 2-річному хлопчику з Херсонщини

Львівські лікарі прооперували серце 2-річному хлопчику з Херсонщини

Операцію провели через маленький розріз між ребрами

Львівські лікарі зробили операцію на серці 2-річному Захару з Херсонщини. Операцію провели у доволі рідкісний спосіб — через маленький розріз між ребрами.

Про це 30 серпня повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Захар народився у Новій Каховці, яку росіяни захопили ще в перший день повномасштабного вторгнення. Чотири місяці хлопчик із мамою, а також старшими братиком та сестричкою жили в окупації. Лише 1 липня вони нарешті змогли виїхати на підконтрольну Україні територію. Однією з причин покинути дім, за який так довго трималися, був діагноз Захара.

"Часткова атріовентикулярна комунікація — так він звучить. Про нього родина довідалася, коли малюку ледь виповнився місяць. Простими словами — це отвір в перетинці між камерами серця та неправильно розвинений мітральний клапан. Кров циркулює неправильно, перевантажуючи легені. У ранньому віці вада дитину не турбує, та якщо її не усунути — всерйоз загрожує серцевою недостатністю", — розповідають у лікарні.

Там додають, що оперували хлопчика у новому відділенні дитячої кардіохірургії у лікарні святого Миколая. Завідує цим відділенням Олександр Ячнік, який переїхав з Києва, де оперував дітей з вагою менше кілограма.

"Аби Захарчик швидше відновився після втручання, робити його Олександр Ячнік з командою вирішили у некласичний спосіб — бокову торакотомію: замість розрізу грудної клітки, зробили маленький розріз між ребрами. Через нього усунули дефект легеневої артерії та зробили пластику клапана", — зазначають у лікарні.

Операція минула успішно. Вже наступного дня з реанімації хлопчика перевели до мами в палату, а за три дні — виписали до тимчасового додому.

Читайте також:

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності