Львівські ортопеди-хірурги виправили деформацію стопи 12-річній дівчинці

Львівські ортопеди-хірурги виправили деформацію стопи 12-річній дівчинці

Після втручання дівчинка проведе у гіпсі кілька тижнів

Львівські ортопеди-хірурги виправили деформацію стопи у дівчинки з Львівщини. Тепер вона зможе опиратися на повну стопу і не відчувати при цьому болю чи дискомфорту.

Про це 29 серпня повідомляє Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр.

12-річна Тетяна має еквіно плосковальгусну деформацію стопи.

"При такому діагнозі дитина у вертикальному положенні спирається в основному на внутрішню частину стоп, а пальці та п’ята розгорнуті у зовнішньому напрямку і припідняті", — розповідають у лікарні.

Там додають, що мама дівчинки проблему зауважила давно, адже Тетяна весь час ходила на пальчиках. Коли дитині виповнився лише рік, лікарі діагностували у неї порушення з боку центральної нервової системи. Тоді дівчинка проходила курси реабілітації та масаж.

"Крім неправильної ходьби, більше жодних симптомів у донечки немає. Таня нормально розвивається, вчиться добре, активна", — каже мама дівчинки.

Сама Таня зауважує, що вже звикла ходити на пальцях, а на зацікавлені погляди не звертала уваги. Також у неї є багато друзів, які не зважають на її незвичну ходу. Проте операцію дівчинка все ж вирішила зробити, щоб уникнути у майбутньому проблем із хребтом та зменшити біль.

Після втручання кілька тижнів Таня проведе у гіпсі. Після цього їй підберуть спеціальне ортопедичне взуття.

Зі слів хірурга Олександра Щуровського, така деформація стопи — дуже поширена патологія серед дітей. Проте більшість із них потребує корекції вправами, лікувальним масажем та спеціальним взуттям. Оперувати потрібно лише тоді, коли виникає біль.

"Операцію з приводу деформації стопи краще робити у віці від 3 років до 16-17 років, коли триває період росту та розвитку. У нашій лікарні — це перша така операція, і ми хочемо зробити її рутинною, щоб допомагати діткам повноцінно ходити", — наголошує Олександр Щуровський.

Читайте також:

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності