Львівські медики вдало прооперували жінці стравохід за допомогою робота

Львівські медики вдало прооперували жінці стравохід за допомогою робота

Жінка не могла ковтати навіть рідку їжу, відчувала біль та дискомфорт у шлунку

Львівські лікарі за допомогою робота прооперували стравохід жінці, яка 30 років не могла повноцінно їсти та пити.

Про це пише Перше медичне об'єднання Львова.

69-річній Ларисі з Бахмута поставили діагноз — ахалазія стравоходу, яку жінка все життя лікувала медикаментозно. Однак лікування не допомагало, і жінка потрапила до Львова вже у критичному стані. Останні два місяці вона не могла ковтати навіть рідку їжу, відчувала біль та дискомфорт у шлунку.

Місцеві лікарі порекомендували жінці зробити операцію із залученням робота Da Vinci. З допомогою робота розсікли м'язову оболонку стравоходу, послабивши спазм, а також наклали так звану манжетку, аби уникнути закидання їжі зі шлунка назад до стравоходу. Усе це зробили через кілька проколів.

Таку рідкісну операцію львівські спеціалісти вже проводили на початку року, і це було вперше в Україні, коли лікарі прооперували стравохід за допомогою робота.

Окрім Лариси, того ж дня медики прооперували з допомогою робота Da Vinci ще двох пацієнтів з кистою селезінки та діафрагмальною грижею.

Довідково:За статистикою, ахалазію стравоходу має лише 0,001% людей на планеті. Їжа блокує стравохід та не дає їй рухатися травною системою. Відтак вона затікає в легені, що в подальшому призводить до пневмонії та навіть летального кінця.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності