Львівські медики допомогли 11-річному хлопчику з пухлиною

Львівські медики допомогли 11-річному хлопчику з пухлиною

На щастя, хлопчик вже може згинати кінцівки

Львівські лікарі виявили пухлину та прооперували 11-річного хлопчика із Сєвєродонецька, в якого вже відмовляли ноги. Пухлина встигла прорости у спинний мозок.

Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Родина 11-річного Льова із Сєвєродонецька. З міста евакуювалися після того, як їхній квартал накрило "Градом". Один зі снарядів поцілив у школу, в укритті якої перебувала Тетяна із сином та рідними. Вони вибиралися буквально з палаючої будівлі. Того ж дня згоріла і їхня квартира.

Та навіть на Хмельниччині, куди перебралася родина, їхні випробування не завершилися. Якось зранку Льова не зміг підвестися з ліжка. Ноги не слухалися дитину. Коли хлопчика привезли "швидкою", оперувати потрібно було максимально швидко. Навіть кілька зайвих годин могли завдати ще більших наслідків для здоров’я.

Команда нейрохірургів на чолі із завідувачем відділення дитячої нейрохірургії Михайлом Ловгою виконали одне із найскладніших втручань — обережно видалили пухлину, яка проростала у спинний мозок та на той момент уже практично повністю знерухомила хлопчика. Операція тривала 9 годин. Використовувались усі необхідні сучасні технології для безпечного проведення такої операції, у тому числі мікроскоп та інтраопераційний нейрофізіологічний моніторинг.

Пухлину грудного відділу спинного мозку повністю ліквідували, не зачепивши важливих структур спинного мозку. Нині, через два місяці після операції, стан хлопчика значно покращився. Попри те, що Льова потрапив до лікарні із цілком знерухомленими ногами, він уже може згинати та розгинати нижні кінцівки. Це результат роботи нейрохірургів і команди реабілітологів на чолі зі старшим фізіотерапевтом Сергієм Худою.

Нагадаємо, львівські лікарі врятували 40-річну жінку, яка постраждала від ракетного удару в Лимані Донецької області. Через вибухи чоловік потерпілої загинув на місці, а 13-річний син — у лікарні.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності