• Головна
  • Новини Львова
  • Медики зі Львова вперше в Україні провели ультразвукову контрастно-підсилену мікційну цистографію

Медики зі Львова вперше в Україні провели ультразвукову контрастно-підсилену мікційну цистографію

Медики зі Львова вперше в Україні провели ультразвукову контрастно-підсилену мікційну цистографію

Обстеження тривало 20 хвилин

Урологи Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові вперше в Україні провели ультразвукову контрастно-підсилену мікційну цистографію.

Про це повідомляє Львівська ОВА.

Дослідження допомогло підтвердити вроджену ваду сечовивідної системи у 5-річної дівчинки з Турківщини.

У зв’язку з рецидивуючими загостреннями інфекції сечовивідних шляхів, дівчинка неодноразово потрапляла до лікарів. Такі періодичні епізоди пієлонефриту могли виникати через вроджену ваду. За допомогою УЗД-цистографії з контрастним підсиленням вдалось підтвердити причину частих інфекцій — двобічний міхурово-сечовий рефлюкс. Тепер дитину чекає відповідне лікування в урології. Саме обстеження тривало близько 20 хв. Такий метод є безболісним та безпечним для пацієнтів.

"Суттєвими перевагами ультразвукової мікційної цистографії є відсутність іонізуючої радіації, нешкідливі гіпоалергенні контрастні середники і більша, порівняно з рентгенівською, чутливість та специфічність в діагностиці порушень уродинаміки", — розповів Віктор Жельов, лікар променевої діагностики ЗУСДМЦ.

Загалом, цистографія – високоінформативний  метод дослідження, що дозволяє отримати зображення безпосередньо  порожнини сечового міхура, а також шляхів його поширення — уретри і сечоводів та чашко-мискових комплексів. Завдяки цистографії, можна діагностувати складні захворювання: сечовідний рефлюкс, пухлини, свищі, запальний процес тощо.

Нагадаємо, львівські лікарі допомогли чоловікові, який не зміг поїхати на фронт через пухлину в мозку. Всього за три тижні вона виросла до гігантських восьми сантиметрів.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності