У Львові оцифровують об’єкти культурної спадщини

У Львові оцифровують об’єкти культурної спадщини

Це дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відтворити її точну копію

У Львові проводять 3D-сканування пам’яток архітектури, повідомляє Львівська міська рада.

Лазерне сканування дозволяє зафіксувати усі параметри пам’ятки і, у разі руйнування, відтворити її точну копію. Цим займається команда Skeiron, яка оцифрувала уже понад 100 історичних будівель у 4 країнах та безліч музейних колекцій.

Такі роботи, для потреб в реставрації, у місті розпочали ще до війни. Для документування об'єктів використовують дрони, однак зараз безпілотники дозволені лише в інтер'єрах.

"3D-сканування – дуже потрібна річ. Його треба мати на випадок збройного конфлікту й руйнування. Адже це документація, за якою потім можна відтворити пам’ятку. Це також добрий інструмент для реставраційних робіт", – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

На сьогодні в місті оцифрували більшість унікальних пам’яток. Серед них – Домініканський та Бернардинський костели, каплиця Боїмів та Сикстів, тощо.

"Оцифрування об’єктів культурної спадщини проводять за позабюджетні кошти. Це робиться не за міські кошти, а за кошти доброчинців. У Львові маємо щонайменше 2-3 фірми, які можуть виконувати ці сканування", - додала Лілія Онищенко.

Нагадаємо, у Львівській області запустять перший кемпінг європейського зразка. У селі Корчин на Сколівщині на початку червня запрацює нова туристична локація “Мала Річка”.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності