Львів не передаватиме Росії останки радянського агента НКВС

Львів не передаватиме Росії останки радянського агента НКВС

Історія з передачею його останків триває вже понад 20 років

Львівська міська рада не передаватиме Росії останки радянського розвідника-диверсанта Миколи Кузнєцова. Він похований у Львові на Пагорбі Слави. Про це заявив міський голова Андрій Садовий.

“Поки наші громадяни України не повернуться додому, ми жодного позитивного рішення щодо праху Кузнєцова приймати не будемо. Це принципова позиція громади міста”, — сказав Андрій Садовий.

Він додав, що до цього питання можливо повернуться, коли Росія звільнить території України від тимчасової окупації, а всі українські військові повернуться додому.

Раніше Касаційний адміністративний суд зобов’язав виконком Львівської міської ради передати останки агента НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР — ред.) Миколи Кузнєцова його родичам в Росію.

За словами Садового, це не перше таке судове рішення у цій справі.

“Чи вважаєте ви можливою будь-яку співпрацю із агресором у час війни? А чи не хоче Росія повернути нам 121 громадянина України, які ув’язнені за політичними та релігійними мотивами на території їхньої країни, а також 296 людей, які перебувають у нелюдських умовах на окупованих територіях?”, — наголосив мер.

Додамо, історія з передачею останків Кузнєцова триває з 2000 року, коли ветерани Єкатеринбурга звернулися до Львівської міськради.

У 2007 році до Львова приїжджала делегація з Росії, але тоді їм відмовили віддати останки. У 2008 році росіянка Маргарита Брюханова, родичка радянського розвідника, звернулася з таким проханням до місцевих органів Львова.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності