Виконавчий комітет Львівської міськради погодив відновлення кінних прогулянок у місті. Водночас йдеться не про туристичні чи комерційні перевезення: карети використовуватимуть лише для реабілітації та соціалізації ветеранів, ветеранок, військовослужбовців і членів їхніх родин. Відповідне рішення ухвалили у п’ятницю, 26 червня, під час засідання виконкому. Кінні прогулянки проводитимуть за визначеними маршрутами У міськраді зазначили, що кінні карети не працювали у Львові вже кілька років. Водночас фахівці, які займаються реабілітацією військових, звернулися до міста з потребою врегулювати такі поїздки. Виконком погодив маршрути, якими зможуть рухатися карети. Зокрема, вони пролягатимуть вулицями Листопадового Чину, Університетською, Січових Стрільців та Гнатюка. Для проведення таких прогулянок власники карет повинні будуть отримати офіційну перепустку. Спершу вони мають подати документи до управління туризму, а маршрут погодити з департаментом міської мобільності та вуличної інфраструктури. Для карет встановили температурні обмеження Рішення також визначає правила безпеки для людей і тварин. Зокрема, кінні прогулянки дозволять проводити за температури не вище ніж +28 °C улітку та не нижче ніж -15 °C узимку. До роботи залучатимуть лише коней упряжних порід, придатних для перевезення карет. Тварини повинні мати ветеринарні документи, паспорти, бути зареєстрованими та перебувати у належному фізичному стані. Під час обговорення ветеран Дмитро, який проходить реабілітацію у Львові, розповів, що заняття з кіньми та керування екіпажем допомагають військовим повертати концентрацію, впевненість у собі та навички взаємодії з людьми після служби й травматичного досвіду. Заступник міського голови Андрій Москаленко підкреслив, що рішення не передбачає повернення комерційних карет для прогулянок туристів. Їх зможуть використовувати винятково в межах програм підтримки та реабілітації ветеранів і їхніх сімей. Чому у Львові раніше заборонили кінні карети Нагадаємо, раніше у Львові тимчасово заборонили використання кінних карет у центральній частині міста після того, як 26 серпня 2024 року на проспекті Свободи впав кінь, запряжений у туристичну карету. Згодом у місті створили робочу групу, яка мала напрацювати нові правила використання коней. Петиція із вимогою заборонити туристичні перевезення кінними каретами не набрала необхідних 500 голосів — її підтримав 321 мешканець.