У Львові медики врятували від ампутації ногу 24-річній іноземці

У Львові медики врятували від ампутації ногу 24-річній іноземці

У жінки діагностували масивний тромбоз лівої ноги

У львівській Лікарні Святого Луки хірурги зберегли кінцівку 24-річній громадянці Молдови, у якої через генетичну схильність утворилися масивні тромби. Про це у середу, 25 червня, повідомили у пресслужбі Першого медичного об'єднання.

У пацієнтки почала синіти і холонути нога

Торік дівчина переїхала з Кишинева до Львова для роботи в ІТ-компанії. Погіршення стану здоров'я вона відчула вранці, коли з'явився біль у лівій нозі, який до вечора минув. Проте наступного дня біль повернувся, а кінцівка почала швидко набрякати, синіти та холонути, після чого пацієнтка звернулася до лікарні.

Медики діагностували у неї флеботромбоз та тромбофлебіт — повну закупорку глибоких і поверхневих вен лівої ноги. Через повне перекриття відтоку крові у пацієнтки розвинувся гострий компартмент-синдром. За цього стану критично зростає тиск у м'язах, судини перетискаються, а тканини починають відмирати. На момент госпіталізації існувала загроза ампутації ноги на рівні кульшового суглоба, а також ризик розвитку ниркової недостатності, сепсису та смерті.

«Наші хірурги виконали їй декомпресійну фасціотомію, тобто розсікли оболонку навколо м'язів, аби зменшити тиск та відновити кровотік. Якби пацієнтка звернулася на годину пізніше, то лікарям довелося б ампутувати ногу», — розповіли у лікарні.

Після цього пацієнтці призначили терапію для розчинення тромбів, а анестезіологи протягом двох тижнів стабілізували її стан. Згодом хірурги провели жінці пластику дефектів. Під час обстеження медики з'ясували, що причиною масивного тромбозу у такому віці є спадкова тромбофілія — генетична схильність до формування кров’яних згустків.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності