101-річну львів’янку врятували від ішемічного інсульту

101-річну львів’янку врятували від ішемічного інсульту

Жінка вдома втратила свідомість

Львівські медики завдяки тромболітичній терапії врятували від ішемічного інсульту 101-річну пацієнтку. Жінку встигли доставити до лікарні у межах критично важливих 4,5 годин від початку перших симптомів. Про це у понеділок, 22 червня, повідомили в Університетській лікарні ЛНМУ ім.Данила Галицького.

Жінка не розмовляла і мала порушену свідомість

Пані Уляна живе разом із донькою та зятем і щодня двічі вимірює артеріальний тиск. Того ранку жінка запізнювалася на сніданок. Коли рідні зайшли до її кімнати, вона лежала на підлозі біля ліжка. Донька помітила, що в матері опустився кутик рота з одного боку, і викликала швидку допомогу.

Пацієнтку шпиталізували до інсультного блоку у важкому стані: вона мала порушену свідомість, не контактувала з оточенням і не розмовляла. Оскільки від початку симптомів минуло дві години, лікарі провели спіральну комп'ютерну томографію з внутрішньовенним контрастуванням. Дослідження показало, що вогнище інсульту лише почало формуватися.

Жінка потрапила до медзакладу в межах «терапевтичного вікна» — проміжку часу до 4,5 годин, який є ефективним для медикаментозного розчинення тромбів. Медики зазначають, що при інсульті щохвилини гине близько 2 мільйонів нервових клітин, тому час доставки до шпиталю є цінним для запобігання незворотним змінам у мозку.

«Завдяки тому, що пацієнтку вчасно доставили до лікарні, ми змогли провести їй тромболітичну терапію, на яку вона відреагувала позитивною динамікою. Спочатку пані Уляна не могла самостійно ковтати і їй встановили назогастральний зонд. На четвертий день, після роботи з реабілітологом, його забрали. Пацієнтка почала сідати, вставати з допомогою, поступово відновлюється мова», — пояснила невролог і лікуючий лікар Мар'яна Аверчук.

Пані Уляну вже виписали додому, де на неї чекає ще місяць стаціонарного відновлення. За прогнозами лікарів, за місяць-два вона має повернутися до звичайного життя. Фахівці нагадують, що за перших ознак інсульту не можна зволікати — необхідно викликати швидку або самостійно їхати до лікарні.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності