Коли у Львові демонтують радянську зірку зі серпом і молотом з Марсового поля

Коли у Львові демонтують радянську зірку зі серпом і молотом з Марсового поля

Обіцяють демонтувати протягом місяця

Сьогодні виконком Львівської міськради прийняв рішення демонтувати радянську зірку зі серпом і молотом на Марсовому полі. Перемістять скульптуру до музею «Територія терору».

Займатися демонтажем зірки зі серпом і молотом буде ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар». Як зазначив у коментарі Lviv.Media перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, демонтаж зірки триватиме орієнтовно місяць.

«Сьогодні на виконкомі розглянули питання щодо упорядкування території на частині Личаківського кладовища. Рішення підтримали. Воно передбачає 2 пункти: провести архітектурний конкурс концепції території Личаківського кладовища. І ще один — ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар" перенесе зірку з Марсового поля до "Території терору" », — пояснює Андрій Москаленко.

На рішення виконкому вплинули зокрема звернення до Інституту української пам'яті та аналіз усіх історичних довідок про скульптуру.

Що буде на місці зірки, вирішуватиме архітектурний конкурс.

Додамо, що про знесення скульптури заговорили ще у липні цього року. Ініціаторами демонтажу стала громадська організація «Суспільство майбутнього Львів». Активісти кажуть, що зверталися до міської ради ще навесні. Проте близько двох місяців не отримували жодної відповіді. Рішення про демонтаж міськрада готувала понад 3 місяці.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності