• Головна
  • Новини Львова
  • «Зелений бізнес»: брат директора парку «Високий замок» отримує мільйонні підряди від міста

«Зелений бізнес»: брат директора парку «Високий замок» отримує мільйонні підряди від міста

Брат директора “Парку – Високий замок” отримує мільйони з тендерів

Підприємець Назар Процакевич лише два роки тому почав вести бізнес у сфері благоустрою — і вже заробив на тендерах понад 16 мільйонів гривень

Під час аналізу витрат Львова на озеленення міста LVIV.MEDIA виявив, що одні і ті ж підрядники роками отримують мільйонні замовлення від міста. Деякі з підприємців, які виграють тендери, мають професійні або особисті зв’язки з представниками міської влади. Раніше ми розповіли про подружжя колишніх чиновників, які після звільнення з ЛМР заробляють на озелененні міста.

LVIV.MEDIA продовжує з’ясовувати, хто саме отримує гроші з міського бюджету на благоустрій. Наступними у циклі розповідей про «родинні» підряди стали брати Процакевичі. Один із них — фізична особа-підприємець Назар Процакевич, який за останній рік уклав угоди з кількома районними адміністраціями Львова на загальну суму понад 8,5 мільйона гривень. Інший — рідний брат Роман Процакевич — керує підприємством «Парк – Високий замок», що також працює у сфері благоустрою. Той факт, що чоловіки рідні брати Назарій підтвердив у коментарі LVIV.MEDIA.

Почав з нуля — отримав найбільші підряди

Роман Процакевич вже понад 15 років очолює дочірнє підприємство «Парк – Високий замок», що входить до структури Львівського комунального підприємства «Зелений Львів». Натомість Назар Процакевич — лише нещодавно почав власну підприємницьку діяльність у галузі ландшафтних послуг.

Свій бізнес у ландшафтній сфері Назар Процакевич почав два роки тому, і з того часу регулярно отримує підряди на озеленення у різних районах Львова. Раніше LVIV.MEDIA вже аналізував тендерні закупівлі на озеленення та виявив, що Назар Процакевич отримує підряди на одні з найбільших сум за договорами на благоустрій міста. Найактивніша співпраця у нього з Галицькою районною адміністрацією, з якою він за час своєї діяльності уклав вже 10 угод.

Журналістка LVIV.MEDIA намагалася дізнатися у Назарія Процакевича чи має він досвід у сфері ландшафтного бізнесу та як йому вдалося одразу після реєстрації ФОП отримати великі замовлення від райадміністрацій. Проте Назарій відмовився відповідати на питання телефоном і попросив надіслати їх письмово, щоб підготувати аргументовані відповіді.

Через три години після отримання запитань підприємець надіслав LVIV.MEDIA у месенджері довгий коментар з ухильною відповіддю без жодної конкретики. Натомість зазначив, що вважає питання образливими та необґрунтованими. За словами Назарія, його успіх у ландшафтному бізнесі — це не заслуга родичів. Він також зазначив, що має багаторічний досвід у цій сфері, але не уточнив, чим саме займався до початку власної справи.

На прохання Назарія Процакевича публікуємо його відповідь повністю.

Рекордний підряд — майже 4 млн грн від райадміністрації

У 2025 році саме від Галицької райадміністрації Назар Процакевич отримав свій найбільший контракт. Майже 4 млн грн підприємцю заплатять за обрізку та догляд за деревами. Цей договір також став найбільшим і для самої райадміністрації. Вона уклала в цілому угод на суму понад 11 мільйонів гривень — для порівняння, інші підрядники отримували замовлення переважно на суми до 1,5 млн грн.

Окрім центру міста, Назар Процакевич почав активно працювати і в інших районах Львова. Цього року він вже уклав контракти ще з двома адміністраціями — Залізничною та Франківською — на загальну суму понад 8,5 мільйона гривень.

Залізнична районна адміністрація

  • 1,2 млн грн — послуги з озеленення територій

Галицька районна адміністрація

  • 86,5 тис. грн — послуги у сфері ландшафтної архітектури
  • 50 тис. грн — висадка та догляд за молодими деревами
  • 3,8 млн грн — озеленення територій та утримання зелених насаджень

Франківська районна адміністрація

  • 1,5 млн грн — обрізка дерев, зняття аварійних дерев із залученням верхолазів
  • 1,8 млн грн — ручне прибирання вулиць і скверів на території ЛКП ЛКП «Магістральне»

За два роки — 35 договорів на понад 16 мільйонів гривень

Як фізична особа-підприємець Назар Процакевич зареєструвався у березні 2023 року, а вже через тиждень уклав свій перший договір на послуги з благоустрою. Загалом, лише за перший місяць роботи підприємець оформив сім угод з різними замовниками, серед яких була і Галицька районна адміністрація Львова. Згідно з договорами він надав послуги з озеленення, висадки та обрізки дерев, а також ландшафтної архітектури.

Підприємець підписував угоди з різними навчальними закладами Львова. Суми цих договорів становили від восьми до сотень тисяч гривень. Однак найбільші, мільйонні підряди він отримував саме від районних адміністрацій. Загалом за два роки своєї діяльності Назар Процакевич уклав вже 35 договорів із 15 різними організаторами закупівель на суму понад 16,27 мільйона гривень.

Премії самому собі: що відомо про Романа Процакевича

Історія брата підприємця — Романа дещо публічніша. Роман Процакевич із 2008 року обіймає посаду директора дочірнього підприємства «Парк – Високий Замок», яке входить до структури Львівського комунального підприємства «Зелений Львів». На цій посаді він працює й донині.

У 2014 році Романа судили за те, що він, будучи директором комунального підприємства “Парк Високий Замок”, незаконно виписував собі премії. Протягом 2013 року він кілька разів видавав собі премії від 30% до 50% від зарплати — загалом на суму 10 850 гривень.

За це суд визнав його винним у порушенні антикорупційного законодавства і оштрафував на 170 гривень, а також стягнув судовий збір. Роман не погодився з рішенням і подав апеляцію аж через 10 років — у 2024 році. Але апеляційний суд відмовився розглядати справу, бо Процакевич пропустив строк на оскарження.

У червні цього року Роман звернувся до суду з позовом проти Національного агентства з питань запобігання корупції. Він хоче, щоб його виключили з офіційного реєстру корупціонерів, де досі є запис про його порушення.

LVIV.MEDIA намагався поспілкуватися і з Романом Процакевичем, проте протягом дня директор дочірнього підприємства проігнорував звернення на коментар.

Хто отримує мільйони з бюджету на озеленення Львова

Нагадаємо, раніше LVIV.MEDIA підрахував витрати на озеленення у шести районах міста. Журналісти проаналізували всі тендери, які підписали райадміністрації станом на травень цього року, щоб дізнатися, скільки грошей місто витрачає на підтримку зелених зон і створення комфортного простору для мешканців.

Які райони витрачають найбільше на озеленення і за що саме платять мільйони з міського бюджету — читайте у матеріалі.

Також, LVIV.MEDIA з’ясував, що колишній головний інженер ЛКП «Зелений Львів» та його дружина після звільнення з міськради стали бізнесменами і отримали найбільші контракти на озеленення у двох районах міста. Колишній інженер ЛКП «Зелений Львів» Володимир Чишинський та його дружина — експрацівниця Львівської міськради Вікторія Чишинська кілька років тому пішли з міської ради, а нині працюють як фізичні особи-підприємці, які заробили на підрядах від міста вже понад 45 млн грн.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності