Тімоті Шаламе за останні роки перетворився з маловідомого актора на одну з найяскравіших зірок Голлівуду. Ще вчора він виконував незначні ролі в серіалі "Батьківщина" та фільмі "Інтерстеллар", а сьогодні — це номінант на "Оскар" та актор, з яким мріє попрацювати кожен режисер. Розглянемо найвизначніші фільми з участю Тімоті Шаламе, які принесли йому світову славу та любов мільйонів глядачів.
"Назви мене своїм ім'ям" (2017)

Фільм, що змінив кар'єру молодого актора і назавжди вписав його ім'я в історію кінематографу. Роль 17-річного Еліо в драмі Луки Гуаданьїно принесла Шаламе номінацію на премію "Оскар" у категорії "Найкраща чоловіча роль". На момент номінації йому було лише 22 роки, що зробило його наймолодшим номінантом у цій категорії за останні 80 років.
Стрічка розповідає історію зародження романтичних стосунків між Еліо та 24-річним Олівером (Армі Хаммер), асистентом батька головного героя, під час літа 1983 року в Північній Італії. Критики відзначили неймовірну емоційність та вразливість, яку продемонстрував Шаламе в цій ролі, назвавши його гру "найкращим акторським виконанням року".
"Леді Берд" (2017)
У дебютній режисерській роботі Грети Гервіг Тімоті зіграв Кайла — класичного "поганого хлопця", який курить саморобні цигарки, грає на бас-гітарі та проводить час за читанням книг біля кав'ярні. Його персонаж став ідеальним доповненням до історії дорослішання головної героїні у виконанні Сірші Ронан.
Незважаючи на другорядну роль, Шаламе створив надзвичайно переконливий образ, який запам'ятався глядачам своїми фразами про відмову від матеріальних цінностей та теоріями змови про стеження уряду через мобільні телефони.
"Маленькі жінки" (2019)

У екранізації класичного роману Луїзи Мей Олкотт Шаламе втілив образ Лорі — друга сімейства Марч, який має близькі стосунки з усіма чотирма сестрами. Його персонаж спочатку закохується в Джо (Сірша Ронан) і робить їй пропозицію, але після відмови зближується з Емі (Флоренс П'ю) під час подорожі Європою.
Ця роль підкреслила акторську універсальність Тімоті та його здатність органічно вписуватися в історичні драми. Критики відзначили хімію між ним та його колегами по знімальному майданчику, а також вміння передати емоційну трансформацію персонажа.
"Французький вісник" (2021)
У фільмі Веса Андерсона Шаламе з'являється на екрані всього на 20 хвилин, але його роль бунтівного студента Зеффіреллі, який очолює визвольний рух і працює над власним маніфестом, залишає яскраве враження. Актор знову демонструє образ "поганого хлопця", подібний до Кайла з "Леді Берд", але з більш політичним підтекстом.
Незважаючи на обмежений екранний час, сцени за участю Шаламе стали одними з найбільш обговорюваних моментів фільму, особливо його взаємодія з персонажами Френсіс МакДорманд та Ліни Худрі.
"Дюна" (2021) та "Дюна: Частина друга" (2024)
Роль Пола Атрейдеса в епічній науково-фантастичній саді Дені Вільньова вивела Тімоті Шаламе на новий рівень популярності. Він зумів втілити образ спадкоємця благородної сім'ї, який стає свідком руйнування свого дому і вирушає на місію, щоб знайти Фременів — єдину надію на припинення темного майбутнього, яке він бачить у своїх видіннях.
"Дюна: Частина друга" закріпила статус Шаламе як одного з найталановитіших акторів свого покоління. Флоренс П'ю, яка приєдналася до акторського складу у другій частині, високо оцінила роботу Тімоті, відзначивши його здатність не лише грати Пола, але й справлятися з відповідальністю бути актором, який втілює настільки знакового персонажа.
"Не дивіться вгору" (2021)
У сатиричній комедії про кліматичну кризу Шаламе зіграв Юля — панк-скейтера, який закохується в героїню Дженніфер Лоуренс під час її медіатуру з метою попередження людства про наближення комети, що знищить Землю. Хоча роль була невеликою, вона додала емоційної глибини до загального тону фільму, особливо в сцені, де його персонаж проводить групову молитву перед кінцем світу.
"Кістки і все" (2022)
Для цього фільму Шаламе знову об'єднався з режисером "Назви мене своїм ім'ям" Лукою Гуаданьїно. Стрічка розповідає історію двох молодих канібалів, Лі (Шаламе) та Марен (Тейлор Расселл), які вирушають у подорож Америкою 1980-х років і починають пристрасний роман.
Шаламе пояснив, що йому було цікаво знову працювати з Гуаданьїно, оскільки він хотів "розповісти історію, яка була б заземленою" і "про людей, які позбавлені прав у всіх можливих аспектах". Критики високо оцінили хімію між головними акторами та сміливість Тімоті в зображенні такого неоднозначного персонажа.
"Вонка" (2023)
У приквелі до знаменитої історії про шоколадну фабрику Шаламе перевтілився в молодого Віллі Вонку, продемонструвавши не лише акторський, але й вокальний талант. Режисер Пол Кінг відзначив, що голос актора нагадав йому Бінга Кросбі, і похвалив його здатність виконувати як шоукейсові номери, так і емоційні сцени.
Сам Шаламе зізнався, що спочатку хвилювався, що фільм може бути "цинічною спробою заробити гроші", але після прочитання сценарію переконався в його особливості та художній цінності.
"Дивний незнайомець" (2024)

У цьому біографічному фільмі Тімоті Шаламе втілює образ легендарного музиканта Боба Ділана. Стрічка розповідає про молодого Ділана, який сколихнув фолк-сцену, коли підключив електрогітару на Ньюпортському фолк-фестивалі 1965 року.
Режисер Джеймс Манголд підтвердив, що Шаламе сам виконуватиме всі пісні у фільмі, що дасть йому можливість продемонструвати свої вокальні навички після "Вонки". У акторському складі також присутні Едвард Нортон, Ель Феннінг та Моніка Барбаро.
Феномен Тімоті Шаламе
За короткий проміжок часу Тімоті Шаламе пройшов шлях від актора другого плану до однієї з найбільш затребуваних зірок Голлівуду.
Окрім біографічного фільму про Боба Ділана, фанати Тімоті Шаламе з нетерпінням чекають на потенційні нові проєкти актора. Враховуючи його здатність обирати різноманітні та цікаві ролі, можна бути впевненим, що Шаламе продовжить дивувати глядачів своїм талантом та акторською майстерністю.
Незалежно від того, якими будуть його наступні ролі, Тімоті Шаламе вже заслужив місце серед найбільш впливових акторів свого покоління, і його кар'єра, безсумнівно, продовжить розвиватися і приносити нам нові незабутні кінематографічні моменти.