• Головна
  • Лайфстайл
  • Чоловік прославився своїм відкриттям після того, як його похвалив Леонардо Ді Капріо

Чоловік прославився своїм відкриттям після того, як його похвалив Леонардо Ді Капріо

Чоловік прославився своїм відкриттям після того, як його похвалив Леонардо Ді Капріо

Це відкриття має велике значення з еволюційної точки зору

Індієць, який майже три роки тому відкрив рідкісний новий вид риби, отримав нову порцію слави після того, як суперзірка Голлівуду Леонардо Ді Капріо похвалив його.

Пан Абрахам, колишній військовослужбовець південного штату Керала, у 2020 році знайшов новий вид підземної риби під назвою Pathala Eel Loach, пише BBC.

Свою назву риба отримала від санскритського слова Pathala, що означає «під ногами», вказуючи на її підземну природу.

Так, маленькі змієподібні види живуть у водоносних горизонтах — великих шарах водопроникної гірської породи та відкладень, які утримують ґрунтові води. Пан Абрахам, який живе в районі Алаппуджа, сказав, що відкриття було зроблено випадково – він приймав ванну, коли помітив «червону нитку у відрі».

Заінтригований, він дістав це, щоб уважніше подивитися, і виявив, що нитка рухається. Далі чоловік помістив її в скляну банку та зв’язався з професором місцевого коледжу доктором Біной Томасом, який зв’язав його з дослідниками Керальського університету рибного господарства та вивчення океану, які й ідентифікували новий вид.

Протягом наступних кількох тижнів вони знайшли ще чотирьох риб того ж виду в колодязі та резервуарі пана Авраама.

Натомість захоплююче відкриття знову потрапило в центр уваги минулого тижня, коли Леонардо Ді Капріо, суперзірка Голлівуду та борець за охорону навколишнього середовища, опублікував в Instagram яскраву фотографію вугра Pathala Eel Loach та похвалив пана Абрахама.

«Дика природа навколо нас, і іноді все, що потрібно, щоб відкрити новий вид, — це звичайний день», — зазначив актор.

Також Ді Капріо написав, що це дослідження показало, «як громадянська наука» була «ключем для дослідників у вивченні цих невідомих підземних екосистем».

Зазвичай риби живуть у річках, озерах та інших поверхневих водах, але вугор Pathala Eel Loach належить до групи підземних риб, які живуть у ґрунтових водах.

«У нас є близько 17-18 таких видів в Індії, і принаймні 11 з них знаходяться в Кералі», — сказав доктор Раджив Рагаван, доцент Куфосу.

Ці риби унікальні, оскільки вони зустрічаються лише в таких місцях, як Індія, Китай, де найбільше підземних риб, і Мексика.

«Оскільки ці риби водяться в підземних водах, єдиний спосіб зловити їх — це випадково спіймати з кранів», — зауважив доктор Рагаван.

Водоносні горизонти з’єднані зі свердловинами. Коли влітку вони пересихають, там іноді з’являється риба. Керала має найвищу щільність присадибних колодязів в Індії, близько семи мільйонів будівель у високогірних і середніх районах штату.

У випадку пана Абрахама риба могла потрапити з ґрунтових вод у колодязь, а звідти – у резервуар для води на даху, перш ніж потрапити у його відро через кран.

Вчений додає, що до 1950-х років про риб, які живуть у підземних водах, було відомо небагато. Їх існування в Кералі було підтверджено лише в 2015 році, коли Куфос почав вивчати їх у рамках проєкту, що фінансується урядом штату. Університет тоді запустив Citizen Science Network, щоб навчити людей, що така риба може бути у кранах, або на дні сухих колодязів.

«Ми сказали їм зателефонувати нам або надіслати повідомлення. Таким чином ми зібрали понад 150 зразків усіх 11 видів», — сказав доктор Рагаван.

Вчені кажуть, що відкриття вугра Pathala Eel Loach також має велике значення з еволюційної точки зору.

«Більшість підземних риб є стародавніми», — зазначив вчений, додавши, що дослідження одного з 11 видів, знайдених у Кералі, показало, що їх походження датується 125 мільйонами років тому, коли на Землі ще були динозаври.

Нагадаємо, у Шотландії чоловік стверджує, що виявив рідкісний шматок блювотини кита вартістю понад 50 тисяч доларів. Натомість експерти сказали йому, що це не що інше, як «каналізаційний жир».

Лайфстайл

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності