• Головна
  • Лайфстайл
  • Як доглядати за тваринами у спеку: поради для власників чотирилапих

Як доглядати за тваринами у спеку: поради для власників чотирилапих

Як доглядати за тваринами у спеку: поради для власників чотирилапих

У жодному випадку не стрижіть тварину, так ви їй лише зашкодите

В Україні триває спека. Через неї страждають не лише люди, а й тварини. Так, нещодавно у Городку, що на Львівщині людям прийшлось рятувати коня, який знепритомнів через зневоднення. LVIV.MEDIA розповідає про те, як врятувати домашніх тварин від спеки.

Ознаки теплового удару тварини

Загальмованість, слиновиділення, човгаюча хода, тварина стає гарячою на дотик - усе це симптоми сонячного або теплового удару. Якщо тварині стало погано, їй потрібно змочити лоб, пахвові западини, лапи. Обдути віялом і дати води. Якщо це сталося на вулиці, перенесіть тварину в тінь.

Кидати у воду або поливати тварину холодною водою, коли удар уже стався, не можна. Це стає великим навантаженням на серцево-судинну систему, викликає ризик набряку легенів через різкий перепад температур.

Як охолодити тварин у спеку

Для ефективного захисту вихованця від наслідків спеки досить дотримуватися кількох простих правил. Слідкуйте за тим, щоб миска з водою завжди була наповнена. Купайте тварину якомога частіше. Якщо ж такої можливості немає, регулярно змочуйте прохолодною водою морду, перенісся і живіт вихованця.

Якщо у вас є хом'яки або інші дрібні гризуни, покладіть до них у клітку плоский камінчик. Також поруч із кліткою можна покласти мішечок із льодом. Домашніх птахів можна обприскувати прохолодною водою з пульверизатора.

Чого робити не можна

Є також кілька речей, які не варто робити з тваринами у спеку. Наприклад, не варто навантажувати вихованців фізичною активністю. Не можна наливати крижану воду або купати їх у занадто холодній воді, оскільки це загрожує застудою.

У жодному разі не залишайте тварин, прив'язаних на сонці або в закритій машині, що стоїть на сонці. Стригти вихованця також не варто, оскільки шерсть захищає тіло звіра, і без неї він може отримати опік або застудитися.

Вигул тварин у спеку

Необхідно скорегувати час прогулянок, краще їх здійснювати рано вранці та пізно ввечері. Якщо ви звикли гуляти з собакою вдень, постарайтеся виходити ненадовго і триматися в тіні. Завжди беріть із собою воду.

Потрібно враховувати, що, якщо у собаки трапиться удар, вам доведеться нести його на собі. Тому, якщо тварина велика, розраховуйте свої сили заздалегідь. Краще не гуляти у відокремлених місцях, не залишатися в чистому полі.

Водночас краще не виходити на прогулянку в наморднику через неможливість широко відкрити рот собака не може відновити нормальний теплообмін. Відійдіть від місць, де можливий контакт із великою кількістю людей, і зніміть намордник. Проте, якщо у вас собака небезпечної породи, намордник треба носити обов’язково. Аби тварина не перегрілася, оберіть такий, в якому їй буде комфортно дихати.

Нагадаємо, під Львовом померла найстарша гуска України. Ґаґа вилупилася з яєчка у далекому 1984 році неподалік Львова.

Лайфстайл

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності