"Оскар - 2022": кіноакадемія назвала переможців

"Оскар - 2022": кіноакадемія назвала переможців

Номінанти боролися за статуетку у 24 категоріях

У ніч з 27 на 28 березня відбулася 94-а церемонія вручення премії "Оскар" - однієї з найпрестижніших нагород у світовій кіноіндустрії, яка вручається Американською академією кінематографічних мистецтв і наук. Премія проходила у звичному форматі в театрі "Долбі" в Лос-АнджелесіНа церемонії хвилиною мовчання згадали жертв війни в Україні. Багато відомих кінозірок підтримали нашу країну прийшовши із доповнюючими елементами на одязі у синьо-жовтому кольорі.

Номінанти боролися за статуетку у 24 категоріях.

Найкращим художнім фільмом став "CODA: У ритмі серця" режисерки Сіан Гідер. У фільмі головну роль виконала Емілія Джонс. За сюжетом, Рубі Росі – єдина, хто у своїй родині чує. Вона хоче стати співачкою, але не може залишити батьків та брата, бо у неї важлива роль – сурдоперекладача. Коли родинна справа – рибальство – опиняється під загрозою, дівчина має зробити вибір, хоча їй і дуже страшно.

Також Сіан Гідер отримала "Оскара" за найкращий адаптований сценарій. Загалом на цьогорічному “Оскарі” фільм “CODA: У ритмі серця” здобув перемогу в усіх трьох категоріях, у яких висувався: найкращий адаптований сценарій, найкраща чоловіча роль другого плану і найкращий фільм.

Всього ж у номінації цьогоріч змагалися десять кінокартин. Крім оголошеного переможця, за «Оскара» боролися “Алея жаху”, “Белфаст”, “Вестсайдська історія”, “Дюна”, “Король Річард”, “Локрична піца”, “Не дивіться вгору”, “Сядь за кермо моєї машини” та “У руках пса”.

Повний список переможців премії "Оскар - 2022":

Найкращий звук: "Дюна"Найкращий документальний короткометражний фільм: "Королева баскетболу"Найкращий монтаж фільму: "Дюна"Найкращий оригінальний саундтрек: "Дюна" – Ганс ЦиммерНайкраща робота художника-постановника: "Дюна"Найкращий грим та зачіски: "Очі Теммі Фей"Найкращий анімаційний короткометражний фільм: "Склоочисник"Найкращий ігровий короткометражний фільм: "Довге прощання"Найкраща жіноча роль другого плану: Аріана ДеБос ("Вестсайдська історія")Найкраща операторська робота: "Дюна"Найкращі візуальні ефекти: "Дюна"Найкращий анімаційний фільм: "Енканто"Найкраща чоловіча роль другого плану: Трой Коцур (Кода)

Актор має українське коріння, він глухонімий з народження

Найкращий іноземний фільм: "Сядь за кермо моєї машини" (Японія)Найкращий костюм: КруеллаНайкращий оригінальний сценарій: БелфастНайкращий адаптований сценарій: КодаНайкращий документальний повнометражний фільм: Літо соулаНайкраща чоловіча роль: статуетку отримав Вілл Сміт. Звання "найкращого" зірці принесла робота у стрічці "Король Річард" режисера Рейнальдо Маркуса Ґріна. Актор зіграв роль батька чемпіонок з тенісу Вінус та Серени Вільямс.

Це перша статуетка "Оскара" в актора. Раніше Вілл Сміт був номінований на "Оскар" чотири рази. Він володар премій "Золотий глобус", "BAFTA", "Премії Гільдії кіноакторів США" та "Греммі".

Найкраща жіноча роль: "Оскар" цьогоріч отримала Джессіка Честейн. Найбажанішу статуетку зірці принесла роль Теммі у фільмі "Очі Теммі Фей" режисера Майкла Шоволтера.Найкращий режисерДжейн Кемпіон (фільм "У руках пса").

Новозеландська режисерка Джейн Кемпіон вже одного разу отримувала "Оскар": це було 1994 року - за оригінальний сценарій до фільму "Фортепіано". Тоді ж із "Фортепіано" Джейн Кемпіон стала другою в історії жінкою, номінованою і за найкращу режисуру, і за найкращий фільм.

Найкраща оригінальна пісня: Біллі Айліш No Time To Die для фільму "007: Не час помирати".

Це третій "Оскар" за музику у шпигунській франшизі після перемоги Адель Skyfall (2012) та Сема Сміта Writing's on the Wall (2015).

Пісня No Time To Die була написана Біллі Айліш та її братом Фіннеасом О'Коннелл в домашній студії. Її прем'єра відбулася 13 лютого 2020 року, коли співачці було 18 років.

Раніше пісня вже виграла Греммі та Золотий глобус, а також отримала нагороди Critics Choice та Society of Composers & Lyricists.

 

Лайфстайл

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності