Зима у Шевченківському гаю: краєвиди та події

Зима у Шевченківському гаю: краєвиди та події

Показуємо Шевченківський гай взимку та розповідаємо, які події тут відбуватимуться найближчим часом

Музей народної архітектури й побуту у Львові імені Климентія Шептицького — один із найбільших музеїв просто неба у Європі. Тут відтворено понад 100 пам’яток народної архітектури.

Мандруючи музеєм, можна потрапити у своєрідні мікросела із садибами, господарсько-виробничими об’єктами, церквами та каплицями, колекція яких, до речі, є найбільшою з-поміж усіх світових.

У музеї кожен зможе здійснити мандрівку як у часі — можна заглибитися щонайменше у двохсотлітню історію побутування українців, так і в просторі — всього лиш за кілька годин легким ходом можна "обійти" майже всю Західну Україну, ознайомиться із особливостями етнографічних регіонів: Бойківщини, Лемківщини, Гуцульщини, Буковини, Покуття, Поділля, Закарпаття.

У музейних фондосховищах зберігається понад 21 тисяча експонатів — це колекції одягу і тканин, меблів, музичних інструментів, кераміки, прикрас, ікон, предметів церковної атрибутики, стародруки.

У музеї постійно діють щонайменше шість виставок, а на свята відбуваються різні події. Так, з 16 по 19 у гаю можна буде відвідати театралізовану екскурсію "До хатинки Миколая".

Святий Миколай до своїх іменин облаштував у Шевченківськім гаю хатинку, у якій разом із янголятами готується до зустрічі з маленькими друзями. Подробиці про подію можна дізнатися тут.

Також 7 січня відбудеться "Різдво у Гаю" —  народні гуляння та виступи вертепів. Під час святкувань можна стати учасником вертепних дійств, долучитись до гурту колядників, посмакувати пухкими пампушками та духмяним узваром. У цей день у музеї також виготовляють різдвяні звізди.

Загалом взимку відвідати музей та прогулятися гаєм можна увесь тиждень з 9.00 до 18.00. Щоправда, подивитися експозиції у хатах в цей період можна лише з середи по неділю з 10.00 до 17.00.

Лайфстайл

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності