"Дім Путіна": у Львові невідомі "підфарбували" церкву УПЦ МП на Сихові

"Дім Путіна": у Львові невідомі "підфарбували" церкву УПЦ МП на Сихові

Таким чином невідомі висловили протести проти російської церкви, збудованої у незаконний спосіб

Написи "Дім Путіна", "ФСБ", "русня", та інші слова. які ілюструють відверто проросійський та колабораціоністський характер так званого Московського патріархату, з'явились на стінах Свято-Володимирського храму РПЦ у найбільшому спальному районі Львова - Сихові. Знимками з відповідними написами діляться львів'яни у соціальних мережах.

Звідки московська церква у Львові?

Відомо, що у Львові станом на сьогодні є три парафії так званого МП. Ситуація з російською церквою на Сихові має свою специфіку, адже фактично московські священники збудували її на самозахопленій землі, без будь-яких дозвільних документів. Місцеві активісти неоднразово проводили акції протесту, аби демонтувати незаконно втсановлену споруду.

2018-го року  з закликом вирішити цю ситуацію та встановити законість звернулися депутати Львівської обласної ради. Тоді ж було ініційовано пеервірку самого факту законності будівнивта церкви. Як було встановлено, згідно з листом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Львові від 12.09.2017 року № 0006-4027 та листом виконавчого комітету Львівської міської ради від 14.08.2017 року № 4-2403-1903,  релігійна громада УПЦ (МП) збудувала об’єкт нерухомого майна без будь-якої дозвільної документації, а земельну ділянку на пр. Червоної Калини, 89 самовільно захопила без жодних прав на землекористування.

Зауважимо, що так звана УПЦ МП (Російська православна церква в Україні) станом на сьогодні продовжує визнавати своїх легітимним очільником Кіріла Гундяєва, московського патріарха та одного з найближчих соратників володимира путіна, який благословив російську армію на варварську війну проти України. На окупованих територіях відомо про факти співпраці священник МП з окупантами, а також їх участі у диверсійній та підривній діяльності проти ЗСУ.

Сам очільник МП в Україні, митрополит Онуфрій, відомий тим, що багато років відмовився засудити російську агресію проти України, а 2015-го року був єдиним, хто відмовився піднятися під час зачитування імен загиблих героїв на урочистому засіданні Верховної Ради, аби вшанувати їх пам'ять.

Хвиля заборони МП

Нагадаємо, що згідно з заявою спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, український парламент наразі не готовий ухвалити закон про заборону УПЦ МП, аби "не провокувати конфлікт у суспільстві". Водночас низка територіальних громад самостійно забороняють діяльність російської церкви на своїх територіях.

З поміж інших, діяльність УПЦ МП заборонили громади Броварів на Київщині, Конотопа на Сумщині, а також низки громад Львівщини, зокрема й Дрогобича та Червонограда.

Новини Львова

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності