Де отримати психологічну допомогу та підтримку

Де отримати психологічну допомогу та підтримку

8 ресурсів, які надають психологічну допомогу

Зберігати спокій та не панікувати — тепер важливо як ніколи. Проте зробити це може бути зовсім не легко. Зібрали сервіси та контакти, де можна отримати психологічну допомогу та підтримку, щоб кожен міг заспокоїти себе і своїх близьких.

Порадня УКУ

На базі Українського Католицького Університету стартувала робота Кризової Порадні. Там надають безоплатну кризову психологічну допомогу тим, хто цього потребує.

Допомога буде надаватися лише онлайн — через дзвінки та повідомлення в Telegram. Звичайні дзвінки будуть недоступні.

"Якщо вам не відповідають на повідомлення чи дзвінок — це означає, що консультант в цей момент надає допомогу іншій людині. Як тільки консультант звільниться, то сконтактує із вами — просто іноді на це піде певний час", — наголошують організатори.

Також вони просять врахувати, що це кризова психологічна допомога, а не довготривале психологічне консультування у класичному його розумінні.

Кризова Порадня працює з 9:00 -23:00.

Щоб сконтактуватися з Пораднею, пишіть чи телефонуйте в Telegram:

  • + 380965807688
  • + 380500732903
  • + 380965814896
  • + 380934347701
  • + 380958744062

Надалі список номерів буде поповнюватися. За оновленням можна слідкувати тут.

Консультативний центр

Психологи-добровольці створили консультативний центр для тих, хто потерпає від останніх подій і відчуває постійні стрес, занепокоєння та хвилювання.

Звертатися до них можуть усі охочі. Для цього потрібно заповнити анкету.

Lifeline Ukraine

W національна, професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я. Гаряча лінія працює 24 години на день, 7 днів на тиждень.

Телефонувати можна за номером 7333. Також на гарячу лінію можна написати за посиланням.

Телефон довіри

На базі КНП "Київський міський психоневрологічний диспансер № 5" діє цілодобовий безперервний "Телефон довіри" за номерами: (044) 456 17 02 та (044) 456 17 25.

Там працюють досвідчені спеціалісти — психіатри і психотерапевти, які вислухають і допоможуть, а при необхідності — направлять до амбулаторної установи. Звертатися можна при стресах, кризових станах, тяжких переживаннях.

До Центру підключена "гаряча лінія" для учасників ООС та їх родичів, в анонімному режимі надається психологічна допомога цілодобово.

Кризовий центр медико-психологічної допомоги

У березні 2014 року на базі лабораторії консультативної психології та психотерапії в Інституті психології створено Кризовий центр медико-психологічної допомоги. Центр об’єднав зусилля близько двадцяти співробітників Інституту з різних його підрозділів, які працювали в ньому додатково до своїх основних наукових завдань і виключно на волонтерських засадах. Крім того, до роботи в Центрі долучились і близько десяти волонтерів з інших організацій.

Центр працює за такими напрямками:

  • Психологічна допомога переселенцям
  • Психологічна допомога військовослужбовцям Збройних сил України
  • Психологічна допомога бійцям, що були поранені чи зазнали психологічних травм
  • Служба "Телефон довіри"

Дзвонити можна за номером: 0800 501 212.

Центр "Інтеграція"

Центр “Інтеграція” надає психотерапевтичну допомогу дітям і дорослим, що постраждали в результаті психотравмуючих подій.

Психотерапевти Центру здобули освіту з когнітивно-поведінкової терапії за стандартами акредитації Європейської асоціації когнітивно-поведінкової терапії та мають досвід надання допомоги тим, хто в результаті перебування в зоні бойових дій на сході України, або в наслідок інших важких психотравмуючих подій, втратив душевну рівновагу, працездатність і не може інтегруватися в суспільство.

Звернутися до центру можна за телефонами: 067-594-94-46, 095-913-69-41.

Teenergizer

Тут підлітки та діти можуть отримати професійну допомогу від психологів та рівних консультантів без осуду й непотрібних порад. Звертатися до них можна з будь-яким запитом. Зараз організація також не припиняє роботу. Це безкоштовно й анонімно.

Почати консультацію або борати спеціаліста можна на сайті.

Я буду твоїм тилом

Національна психологічна асоціація запустила ініціативу "Я буду твоїм тилом", щоб підтримати психічне здоров’я населення на тлі війни.

Психологи можуть провести безкоштовні консультації, надати знижку або організувати групу підтримки. Зустрічі відбуваються у форматі телефонної розмови або за допомогою відеозв’язку. Потрібно написати на електронну пошту [email protected]. Координатори сконтактують вас зі спеціалістами у порядку живої черги. Це формат кризової психологічної допомоги, який не передбачає тривалої психотерапії.

Додамо, більше центрів допомоги у різних містах України можна знайти за посиланням.

Нагадаємо, аби здолати прояв страху, потрібно рухатися, налаштувати глибоке дихання або з’їсти щось солодке. Такі короткі поради дав військовий психолог, ветеран АТО Андрій Козінчук.

Війна

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності