• Головна
  • Культура
  • У Львові відкриють перший в Україні безбарʼєрний мистецький простір ZAG Gallery

У Львові відкриють перший в Україні безбарʼєрний мистецький простір ZAG Gallery

У Львові відкриють перший в Україні безбарʼєрний мистецький простір ZAG Gallery

Офіційне відкриття Zenyk Art Gallery відбудеться у середу, 19 лютого

У Львові відкриють перший в Україні безбарʼєрний мистецький простір Zenyk Art Gallery. Галерея започаткована Зіновієм Козицьким — засновником благодійного фонду “Благодійний фонд Козицького”. Серед важливих напрямків роботи фонду є проєкт We and the World – промоція сучасного українського мистецтва, що також акумулює кошти для допомоги ЗСУ та українців, що постраждали від війни.

Наразі меценат організував понад 50 мистецьких проєктів у 17 країнах. Zenyk Art Gallery названа та присвячена памʼяті онука — Зеника Козицького Молодшого.

Мій внук Зеник мав свої нотатки по культурології, ми їх зараз вичитуємо. Він казав таким чином: для чого солдати стріляють? Якщо не буде нашої самоідентифікації, нашої самовизначеності, то нас не буде, не буде нашої нації. Вона ж формується під час війни. І це та ж самоідентифікація, самовизначеність культури. Тому, якщо не буде культури — то це буде пуста територія, на яку зайде наш агресивний сусід. І тому ми мусимо підтримувати культуру. І це не просто високі слова. Це просто необхідність. І як казав ще Гіппократ — vita brevis ars longa. Життя коротке. Мистецтво вічне”, — зазначив Зіновій Козицький.

“Маленький принц”

Перша виставка у ZAG Gallery має назву “Маленький принц” та присвячена дітям: тим, які на небі, на землі, в полоні, в окупації, в дорозі, вдома та в еміграції.

Отож, чим я хочу заповнити цей простір. Він потрібен для того, щоб у мене виникла сама думка його чимось заповнити. Мені подобається дивитися на це так, що пустка викликає в людини нерівновагу, зміщує “центр ваги”, і, слідуючи цьому центру, ми заповнюємо пустку власними змістами. Тут важливо знати, як це заповнити пустку питаннями, а не відповідями, щоби не закрити її і не зупинити дію завчасно”, — з нотаток онука Зеника в честь якого було названо галерею.

Експозиція обʼєднає роботи відомих українських художників Івана Марчука, Влади Ралко, Олега Тістола, Сергія Савченка, Арсена Савадова та інших. Також центральним акцентом виставки стане презентація твору відомого вуличного художника Бенксі. “Наша країна багата на таланти, і вони заслуговують на те, щоб бути представленими в Україні та за її межами, демонструючи світові справжню силу, унікальність та глибину української культури”, — розповіла кураторка мистецького простору Zenyk Art Gallery Христина Береговська.

ZAG Gallery поєднуватиме:

  • Виставкові зали, створені за технічними стандартами світових музеїв.
  • Арткрамницю українських брендів, яка підтримуватиме крафтових митців.
  • Книжкову зону з добірками мистецької літератури.
  • 3D-зону для інтерактивних експозицій.
  • Освітні та мистецькі події для різних вікових груп.

До того ж Zenyk Art Gallery розроблений для повної безбарʼєрності. Шлях до галереї з зупинки громадського транспорту пропрацьований для маломобільних груп. Ліфти, ліфтові, санвузли, артсалон, крамниця на першому поверсі — усе повністю адаптоване до крісла колісного. Для людей з порушенням зору є аудіогіди та таблички зі шрифтом Брайля.

Також окремі твори живопису мають скульптурні панно, де людина дотикаючись до цього панно може зрозуміти, що за пелікан зображений на картині. Для людей з ураженнями слуху в нас є медіаплеєри з сурдоперекладом, людина може побачити, зрозуміти, про що йде ця виставка. Для матерів з малюками також усе адаптовано. Тобто в нас повністю  облаштована кімната матері і дитини, з усім відповідним реманентом для її зручності. Також для дітей в нас є дитяча кімната. Коли батьки схочуть спокійно послухати екскурсію, дитину є чим зайняти і вона буде мати свої активності”, — зазначила директорка галереї Христина Береговська.

ZAG Gallery не лише продовжуватиме професійно представляти українських митців на міжнародній арені, а й організовуватиме виставки іноземних художників у Львові. Відвідування галереї буде доступне з 20 лютого. Придбати квиток, забронювати екскурсію чи дізнатися про події можна на офіційному сайті або на рецепції мистецького простору у Львові на вул. Шота Руставелі, 7.

Скульптури

Нагадаємо, окрім картин в мистецький простір також має декілька скульптур. Зокрема скульптура “Людський вимір”, створена з бетону, встановлена перед фасадом галереї. Вона символізує контраст між силою та крихкістю людської природи. Автор роботи, Володимир Семків, у своїй концепції пропонує кожному глядачу замислитися над питаннями: “Хто ти?”, “Що є твоєю твердістю, а що — крихкістю?” та “Чи можеш знайти себе у дзеркалі?”.

Друга скульптура “Єдність. Баланс”. Його автор — львівський скульптор Денис Шиманський. Центральним елементом скульптури є куля з людським обличчям, яка спирається на три опори. Символічна композиція поєднує два матеріали — кераміку та метал, що уособлюють сталість і динаміку. Кераміка символізує традиції та міцність, тоді як метал, що змінюється під впливом часу та погодних умов, говорить про гнучкість і адаптацію.

Також на даху ZAG Gallery встановили скульптуру “Маленький принц”. Скульптуру встановили на сьомому поверсі галереї — її висота сягає три метри. Автор роботи — Олександр Гончарук, За словами Христини Береговської, ця скульптура є символічним введенням у галерею, адже цей меседж резонує з темою першої виставки ZAG gallery. Скульптура уособлює дітей і має глибокий сенс: кожен сприймає її по-своєму, бачачи образ своєї дитини.

Пов’язані публікації

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності