Тепло у Новояворівську та Новому Роздолі: уряд передав арештоване майно ТЕЦ управителю

Тепло у Новояворівську та Новому Роздолі: уряд передав арештоване майно ТЕЦ управителю

В обох містах на початку серпня ситуація щодо опалювального сезону була загрозливою.

Уряд вирішив передати майно двох арештованих ТЕЦ на Львівщині в управління компанії "Нафтогаз Тепло". Це дочірня компанія "Нафтогазу" і тепер вона відповідатиме за опалювальний сезону у Новояворівську та Новому Роздолі на Львівщині.

"Таке рішення дозволить забезпечити стале проходження опалювального періоду в Новояворівську та Новому Роздолі, зокрема уникнути виникнення надзвичайних ситуацій та збоїв у тепло-, енерго- і електропостачанні зазначених населених пунктів", - кажуть у Кабінеті Міністрів.

Тепер АРМА - агенство з розшуку та менеджменту активів - має допомогти влаштувати процес приймання-передачі майна від попередніх власників так, щоб не зірвати роботу.

У серпні Львівська облдержадміністрація перевірила ТЕЦ в обох містах та з'ясувала, що вони неготові до опалювального сезону.

Тоді очільник Львівської ОДА Максим Козицький наголосив, що обласна держадміністрація звернеться до НАК “Нафтогаз України” та Кабміну щодо виділення фінансування для підготовки опалювального сезону.

Додамо, що у Новояворівську та Новому Роздолі останні кілька років мешканці страждають через зриви опалювального сезону. Зараз майно обох ТЕЦ є арештованим. У 2019 році детективи НАБУ вручили підозри кільком особам, яких запідозрили у розкраданні газу на цих ТЕЦ. Загальна сума державних збитків склала більше 2 мільярдів гривень за два періоди.

В одній справі на понад 729 мільйонів гривень Національне антикорупційне бюро вже завершило розслідування. Обвинувальні акти стосовно п'яти людей - це колишні директори та фінансові директори ТЕЦ - скерували до суду.

Слідство вважає, що у 2016-2017 роках винуватці купували у Нафтогазу блакитне паливо за набагато нижчими від ринкових, пільговими, цінами. Газ мали використовувати для забезпечення Новояворівська та Нового Роздолу теплом.

Натомість ТЕЦ отримували значно більше газу, ніж їм насправді потрібно. І як наслідок - у них був надприбуток через надлишок виробництва електроенергії.

А Нафтогаз потерпів збитки через продаж газу за низькою ціною.

Як повідомляє Економічна Правда, ці компанії екснардепам зі Львівщини Ярославу та Богдану Дубневичам, кінцевими бенефіціарами згідного Єдиного державного реєстру юросіб є сини Дубневичів - Юрій та Павло.

Новини Львівщини

Останні новини
Переглядаючи сайт LVIV.MEDIA ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності