Пацієнти поступили до львівської обласної інфекційної лікарні з різних місцевостей області
Протягом тижня до львівської обласної інфекційної лікарні госпіталізували п’ятьох мешканців Львівщини, у яких діагностували лептоспіроз. На жаль, 30-річний чоловік через хворобу помер.
Про це у коментарі журналістці LVIV.MEDIA розповів директор лічниці Сергій Федоренко.
П’ятою пацієнткою, яку нещодавно доправили у львівську обласну інфекційну лікарню стала 54-річна мешканку Нового Роздолу. Пацієнтка перебуває у реанімації.
«Всі пацієнти, які поступили, є мешканцями Львівщини. Хворі поступають у тяжкому або надзвичайно тяжкому стані», — розповідає Сергій Федоренко.
Та зазначає, що це сезонна хвороба, яка спостерігається у серпні-жовтні, коли йде збір урожаю.
«На полі, у комірках та прибудинкових територіях є гризуни. Найбільшу небезпеку несуть щурі, які є переносниками лептоспір [бактерія, що спричиняє захворювання — ред.]. В організм людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Люди, з необережності, можуть мати контакт із залишками фекалій гризунів і збудник таким чином може потрапити в людський організм», — пояснює лікар.
Окрім того влітку люди часто виїжджають на ставки, які не призначені для купання чи риболовлі. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це може бути худоба, собаки, дикі тварини.
«Люди інколи беруть воду з невідомих джерел для приготування їжі чи пиття. У ній також можуть бути збудники хвороб», — застерігає Сергій Федоренко.
Зі слів лікаря, захворювання починається гостро із підвищення температури та ознак загальної інтоксикації: біль голови, болі у литкових м’язах. Згодом з’являється жовтяниця. Пізніше розвиваються печінкова та ниркова недостатність, уражуються легені.
«Практично це поліорганна патологія, не залишається без пошкоджень жоден з органів і систем людського організму. Якщо лікування не розпочати вчасно, то це призводить до летальних випадків. Тому, при появі перших ознак нездужання, потрібно звертатись до лікаря».
Аби уникнути захворювання, медик радить не купатися у водоймах, не призначених для купання, під час роботи одягати рукавиці та користуватися антисептиками.
«У вільному доступі зараз є дезрозчини, тому раджу брати препарати з собою на відпочинок та дезінфікувати руки. Коли пораєтесь в полі та біля хати чи наводите порядок в комірках потрібно брати рукавиці. Знімаєте рукавиці — потрібно обробити руки препаратами. Це у високому ступені є профілактикою лептоспірозу”— резюмує лікар.
Нагадаємо, в червні 2023 року в Львівській області зареєстрували 7 випадків епідемічного паротиту. При цьому за аналогічний період 2022 року не було жодного випадку захворювання.