Найбільше постраждала голова хлопця — у його черепі була рана завбільшки 8 сантиметрів
Львівські лікарі врятували життя та допомагають прибрати шрами з обличчя 13-річному Стасу, який постраждав під час обстрілу Грушовахи на Харківщині. Ледь живого хлопця дістали з-під завалів будинку, а у його черепі була рана завбільшки 8 сантиметрів.
Про це 26 січня повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.
Трагедія трапилася наприкінці червня. Стас був удома, коли на нього обвалилася стеля. З-під завалів будинку дитину витягнув тато та рятувальники. Найбільше постраждала голова хлопця. У його черепі була дірка завбільшки 8 сантиметрів.
У результаті хлопець провів дев’ять днів у комі та ще кілька тижнів у реанімації Харкова. Потім у вкрай важкому стані дитину перевезли до Львова.
«Після того, як його вдалося стабілізувати, наші дитячі нейрохірурги на чолі із заввідділення Михайлом Ловгою виконали складну операцію із закриття великого дефекту черепа. Для цього разом з американськими колегами у межах програми Global surgical and medical support group виготовили спеціальну пластину, що ідеально відповідає кістковим структурам та розміру сформованого утвору», — розповідають у медоб’єднанні.
- Дата публікації
Там додають, що паралельно зі Стасом почали працювати опікові хірурги. Їхнє завдання полягало у тому, щоб прибрати масивні шрами на обличчі дитини, а саме на носі, переніссі та біля верхньої губи.
«Якщо зволікати, рубці могли остаточно сформуватися і м’язи на обличчі частково втратили б свою функціональність. Тобто, Стас не міг би ними рухати, особливо — верхньою губою. Відтак щомісяця у місця ран лікарі вводили хлопчику гормональні ін’єкції. Це один з методів, який використовується для ефективного консервативного лікування рубців», — пояснюють медики.
Лікарі зазначають, що таких ін’єкцій Стасу провели уже три. Вони сповільнюють ріст та розм’якшують рубці, зберігаючи при цьому функціональність м’язів та естетичний вигляд обличчя.
Наразі ж Стас отримав останній укол. Попереду — перерва в рік. Цей час опікові хірурги спостерігатимуть за змінами рубців: якщо динаміка буде позитивною, то за рік хлопець пройде ще один курс ін’єкцій. Якщо ж уколи результатів не дадуть, лікарі проведуть дитині пластичну операцію.
Нагадаємо, нещодавно у Львові лікарі вдруге в Україні та вперше без допомоги колег із-за кордону пересадили пацієнтові легені. Трансплантація тривала 16 годин та пройшла успішно.