Уламки схожої ракети вже знаходили на початку року
Російська Федерація під час масованого обстрілу вранці, 7 лютого, імовірно, використала протикорабельну гіперзвукову ракету ЗМ22 “Циркон” для атаки по Києву. Про це повідомила Defense Express у середу.
За даними фахівців з питань військових технологій, про використання такої ракети свідчать опубліковані в соцмережах фото уламків. Зокрема, на одному знімку видно маркування “3М22”.
Цей надпис відповідає маркуванню ракети “Циркон”, яку разом з російською Х-47 “Кинджал” зараховують до так званої “вундерваффе” — зброї надзвичайно великої сили — Путіна. Однак у зведенні Командування Повітряних сил серед збитих цілей вказані лише крилаті ракети типу Х-555/101 та “Калібр”.
Імовірно, українському ППО все ж вдалося збити “3М22”. “Враховуючи те, що ці уламки “прив'язані” до місця падіння ракети у Дніпровському районі й навряд ЛЕП була ціллю “Циркону”, то її все ж таки підбили”, — зазначили у виданні.
- Дата публікації
За інформацією власних джерел Defense Express, фрагментація ракети достатньо сильна, і це ускладнює її ідентифікацію. Крім цього, про ЗМ22 “Циркон” відомо мало, адже ця ракета не демонструвалась публічно. Статус цієї ракети є невизначеним навіть у Росії. Раніше оголошували, що її прийняли на озброєння, однак відповідного указу про це не було.
До цього, уламки ракети знайдені сьогодні у Києві відповідають уламкам ще однієї неідентифікованої ракети, яку Росія використала під час обстрілу на початку року. Тоді фахівці також припустили, що це був “Циркон”. У Повітряних силах ЗСУ дану інформацію поки не підтвердили й не спростували.
Додамо, що ракету ЗМ22 “Циркон” у Росії називають “гіперзвуковою”. Однак вона, швидше за все, є твердопаливною ракетою, як Х-47 “Кинджал”. Це значить, що вона розганяється до значної швидкості, нібито до 9 Махів. Дальність її пуску — у межах 600 км, але також декларується й 1000 км.
Цю ракету розробили для озброєння кораблів. Вона призначалась для ураження як військових суден, так і об'єктів на суші. Наразі відомі лише два носії цієї ракети — фрегат “Адмірал Горшков” та атомний підводний човен К-560 “Сєвєродвінск”. Вони розміщені на великій відстані за дальністю пуску ракети по Україні.
Нагадаємо, у середу, 7 лютого, росіяни атакували Україну з літаків Ту-95МС. За ніч і ранок середи Росія випустила по Україні 36 крилатих ракет різних типів, 20 дронів-камікадзе Shahed, п’ять зенітних керованих ракет із ЗРК С-300, а також три балістичні ракети. Унаслідок атаки по Києву загинули четверо людей, ще 39 отримали травми.