Тепер воїн потребує тривалої та якісною реабілітації зору
Спеціалістам Національного реабілітаційного центру «Незламні» вдалося частково повернути зір Олександру Попченку, бійцю «Азову», який був поранений поблизу Бахмута.
Про це повідомило Перше медичне об’єднання Львова.
Олександрові Попченку — 37 років. До «Азову» він приєднався навесні 2014 року. Спершу у складі батальйону, а потім вже і полку Нацгвардії «Азов» Олександр воював всі дев’ять років. Серйозного поранення зазнав цьогоріч у лютому — під час оборони Бахмута.
«Уламок ворожого снаряду пройшов просто крізь мозок Сашка та застряг у кістці черепа. Це спровокувало синдром Терсона: коли кров з черепної коробки по оболонках зорового нерва потрапляє в очне яблуко і провокує сліпоту. А ще майже повну втрату пам’яті. Лише з допомогою мами, яка тепер завжди поруч із сином, боєць заледве пригадує скільки йому років, дитинство, молодість та як доєднався до „Азову“. У пам’яті збереглися лише окремі фрагменти його життя до поранення», — зазначають медики.
До Центру «Незламні» Олександра скерували на офтальмологічну операцію. Хірурги провели вітректомію, тобто почистили зорові канали та забрали з очей кров. Нині зір Олександра вже частково повернувся.
Зазначається, що нещодавно Національний реабілітаційний центр «Незламні» та БФ «Побачимо Перемогу» розпочали пілотний проєкт з реабілітації людей, які втратили зір внаслідок війни.
- Дата публікації
Нагадаємо, львівським лікарям вдалося зберегти пацієнтові руку, яку розтрощив снаряд. Чоловік, який проживав на Донеччині поїхав велосипедом за гуманітаркою, а дорогою додому потрапив під мінометний обстріл.