Ситуація навколо оборони Бахмута тяжка
Українські сили скоротилися до невеликих плацдармів у зруйнованому східному місті Бахмут, яке, незважаючи на своє обмежене стратегічне значення, стало найкривавішим полем бою війни. Але вони досягли успіхів на російських флангах, намагаючись оточити місто та продовжити там бій, за словами українських чиновників і військового персоналу на місці.
Про це пише The Washington Post.
- Дата публікації
Україна все ще тримає те, що залишилось від Бахмуту та територію навколо.
Олександр Сирський, командувач Східного угрупування військ, який несподівано відвідав лінію фронту, визнав, що Україна контролює лише «невелику частину» Бахмута, але сказав, що новою метою було оточити місто в «тактичному оточенні».
Водночас Володимир Зеленський під час саміту «G7» у Японії розповів союзникам, що ситуація у Бахмуті важка. Його слова викликали питання про те, як би виглядала українська перемога, враховуючи знищення міста та витрати, які вже заплатили його захисники.
«Ви повинні розуміти, що немає нічого», — сказав Зеленський.
Це місто на північному сході Донецької області було домом для близько 70 000 людей до того, як Росія розгорнула повномасштабну агресію проти України. З того часу він його постійно руйнували. Там точаться найзапекліші бої за час війни, оскільки російські війська крок за кроком завойовували землю.
Президент Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на 375 мільйонів доларів під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 21 травня.
- Дата публікації
У суботу засновник Вагнера Євгеній Пригожин заявив, що його війська нарешті захопили все місто, а Кремль оприлюднив заяву президента Росії Владіміра Путіна-де він високо оцінив «звільнення» міста, назвавши його радянсько-російською назвою Артемівськ. Україна відкинула ці претензії.
Повне захоплення було б рідкісною перемогою для Москви, але російська сторона роздирається внутрішніми розбіжностями щодо Бахмута. Пригожин публічно критикував військове керівництво Росії за те, як вони впоралися з штурмом. Українські сили змогли використати ці суперечки, щоб стримати ворога, який значно переважає їх чисельністю.
Розповіді про український успіх за межами Бахмута відрізняються від розповідей про невдачі в місті. На дорогах до Часів Яру, містечка на захід від Бахмута, яке служить плацдармом для українських військ, деякі солдати висловлювали песимістичний погляд на битву за місто.
«З Бахмутом покінчено», — сказав у неділю 47-річний солдат 24-ї бригади, який на умовах анонімності поділився своєю відвертою оцінкою. Він розповів, що був у місті напередодні.
Повідомлялося про просування українців у прилеглих районах, а 9 травня — у День перемоги в Росії — командири оголосили, що вони зайняли понад квадратну милю території на південь від міста. Чиновники назвали це стратегічним кроком.
- Дата публікації
Битва за Бахмут збентежила деяких аналітиків, які назвали її стратегічно невідповідною для повномасштабної війни. Зараз Україна готує довгоочікуваний весняний контрнаступ, де вона сподівається пробити російську оборону принаймні на одній ділянці своєї лінії фронту протяжністю 200 миль.
Дехто стверджував, що якщо російські сили будуть оточені в Бахмуті, то вони не зможуть наступати в інших містах.
Президент Байден заявив у Хіросімі в неділю, що Росія зазнала понад 100 тисяч жертв у Бахмуті, що є вражаючою цифрою, якщо вона точна.
Нагадаємо, ЗСУ просуваються по флангах й ускладнюють життя окупантам в Бахмуті.