Керівник вагнерівців розпочав кампанію з підриву російських приватних військових компаній, пов'язаних з РФ
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) прийшли до висновку, що засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин не має стільки важелів впливу в Міноборони, як йому хотілося б. І те, що він не виконав свою погрозу про виведення військ до 10 травня, свідчить про усвідомлення ним своєї залежності від МО РФ.
Про це повідомила “Українська правда”, з посиланням на ISW.
Експерти зазначають, що фінансист ПВК "Вагнер" Євген Пригожин використав День Перемоги як можливість висміяти Путіна і поставити під сумнів його рішення. Крім того, військовий оголосив, що сили Вагнера не підуть з Бахмута до раніше заявленого ним терміну – 10 травня, незважаючи на те, що Міністерство оборони Росії не надало "Вагнеру" додаткових снарядів, а продовжать боротьбу за місто і протягом наступних кількох днів.
- Дата публікації
На думку експертів, те, що Пригожин не виконав свою погрозу про виведення військ, свідчить про усвідомлення ним своєї залежності від МО РФ. В огляді припускають, керівник ПВК критикував чиновників, відповідальних за розподіл боєприпасів, за безглузде заощадження снарядів, що дозволяє російським військовослужбовцям гинути в бою, хоча Міністерство оборони Росії, ймовірно, зберігає обмежені запаси боєприпасів для відбиття українського контрнаступу.
- Дата публікації
Він, ймовірно, очікував, що Міністерство оборони Росії повністю підкориться його вимогам, ризикуючи залишити власні цілі для регулярних російських військ, але, зрозумів, що не може виконати свій ультиматум у цей час. Фахівці ISW вказують, що Пригожин розпочав кампанію з підриву російських приватних військових компаній, пов'язаних з РФ.
Нагадаємо, попри обіцянки покинути Бахмут 9 травня ПВК «Вагнер» залишається у місті. За словами очільника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина, російським силам у Бахмуті залишилося взяти під контроль 2 кв. км.