Найбільше порушників у Тернопільській, Харківській та Волинській областях
11,17% чоловіків призовного віку не повернулися до України після спливу термінів перебування за кордоном.
Такі дані наводяться у звіті Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, який є у розпорядженні LVIV.MEDIA.
Згідно з висновками, йдеться про 9373 чоловіка, що у документі називають «великою кількістю».
Найбільший відсоток таких випадків у Харківській (23,49%), Тернопільській (20,66%), Потавська (18,87%) та Волинській областях (18,03%).
До областей, де найменший показник, входять Львівська (7,65%), Закарпатська (3,64%), Хмельницька (7,07%), Запорізька (5,47) та Івано-Франківська (6,12%).
Загалом дозвіл на виїзд за межі України водіїв, які перевозили різні гуманітарні, медичні та інші вантажі, в тому числі для ЗСУ, отримали 160 616, із яких 96 442 чоловіків призовного віку. При цьому виїхало 66 374 особи, 30 068 не скористались такою можливістю, а 3 178 осіб не випустили прикордонники у зв’язку з не підтвердженням мети виїзду. Зазначимо, що Кабмін протягом року 18 разів вносив зміни в постанову щодо виїзду за кордон, але система «Шлях» й досі не пристосована й не була створена для того, щоб контролювати виїзд людей за кордон.
- Дата публікації
Так, начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомляв, що є проблема у тому, що системи адміністрації, Держприкордонслужби та Держмитслужби не синхронізовані. Тому Львівська ОВА дає дозволи, але немає можливості перевірити ні час перебування, ні хто поїхав за кордон.
Відтак, Козицький запропонував:
- запровадити територіальний принцип розгляду звернень та прийняття рішень про виїзд за межі України обласними та Київською міською військовими адміністраціями; закріпити компетенції уповноважених органів на внесення персональних даних водіїв до інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека, послідовності та строків вчинення таких дій, забезпечення правомірності обробки та поширення уповноваженими органами таких даних;
- затвердити чіткий перелік документів, які можуть слугувати підставою для ухвалення рішення про виїзд за межі України; встановити та затвердити вимоги до змісту обґрунтувань щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їхнього перевезення, кількості водіїв, яких необхідно залучити;
- визначити законодавчі підстави для відмови уповноваженими органами в ухвалення рішення про виїзд водіїв за межі України.