Розповідаємо про чотири важливі новини
На фоні гучних новин про звільнення посадовців та проведення обшуків у них, на воєнно-політичній арені минулого дня трапилися інші, не менш цікаві події.
LVIV.MEDIA розповідає, чим запам’яталося 1 лютого на міжнародній арені.
Очільник ГУР заявив, що Росія не вдарить ядерною зброєю
Глава ГУР МО України заявив журналістам The Washington Post про те, що Росія не застосує ядерної зброї навіть, коли Збройні Сили України дійдуть до Криму.
«Росія — країна, від якої можна очікувати багато чого, але не відвертого ідіотизму. Завдавання ядерного удару призведе не просто до військової поразки Росії, а до її розпаду», — заявив Кирило Буданов.
У попередніх матеріалах зазначалося, що США вибивають з-під ніг Кремля «китайську воєнно-політичну платформу», адже фактично силою нав’язує свою воєнно-політичну програму головному кремлівському союзнику. Тож сьогоднішня заява очільника української розвідки є продовженням та певним віддзеркаленням американської гри з відкритими козирями проти КНР.
Проте жодних коментарів від Кремля на заяву очільника ГУР МО України не надходило, а це вкотре підтверджує, що Кремль не самостійний у своїх рішеннях та озирається на Пекін, але Пекіну зараз не до Москви. Це дає змогу Україні зробити важливий військово-інформаційний крок вперед для майбутнього успішного звільнення Криму.
Ізраїль розглядає передачу Україні «Залізного купола»
У Білому домі анонсували приїзд президента США до Польщі, спеціально для того, щоб зустрітись з президентом України. Про фактор Польщі та її роль у Європі вже неодноразово зазначалося раніше.
Крім того, США заявили, що не блокуватимуть постачання Україні винищувачів F-16 країнами-союзниками, якщо вони ухвалюватимуть таке рішення. Виходячи з цих міркувань, Вашингтон дає зрозуміти, в першу чергу Анкарі: не втручатись в його комунікацію з Пекіном, а останньому, що Туреччина не допоможе.
Тим часом після вдалої американо-ізраїльської операції проти Ірану, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виразив готовність розглянути можливість щодо передачі Україні цільової військової допомоги, включно навіть із системами ППО «Залізний купол».
- Дата публікації
УПЦ МП ще досі підпорядкована Росії
Додатковим негативним чинником став опублікований звіт експертів Державної служби України з етнополітики та свободи совісті про те, що УПЦ МП виявляється досі прямо підпорядкована російській православній церкві. Попри всі численні офіційні заяви керівництва УПЦ МП щодо розриву церковно-канонічного зв’язку з РПЦ, нічого подібного не відбулося. Таким чином Москва подає Києву застереження, що досі має вагомий вплив на так званих вірян московського патріархату, які ще здатні розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні.
Раніше зазначали, що задля свого агентурного порятунку Кремль буде розраховуватись або прихильниками УПЦ МП, або зрадниками України, або і тими, і іншими одночасно, залежно від загрози.
США ліквідували таємну російську мережу
Тим часом Міністерство фінансів США повідомило про ліквідацію великої таємної російської мережі, яка була створена спеціально для ухилення від санкцій, отримання підсанкційних технологій військового призначення та торгівлі зброєю.
Мережа названа на честь її засновника Ігоря Зіменкова і працювала на користь російських державних збройних корпорацій «Ростех» та «Рособоронекспорт». Водночас, дуже важливим фактором для України в цьому повідомленні, окрім, звичайно, військово-економічної компоненти, є ще те, що ця операція була проведена США спільно з Ізраїлем.
Нагадаємо, Путін віддав наказ до березня захопити території Донецької та Луганської областей.