Вісім років МКЧХ використовував термін «конфлікт» або «криза в Україні» у своїх офіційних доповідях про війну
Україна очікує переформатування Міжнародного комітету Червоного Хреста, оскільки організація продемонструвала свою неефективність в контексті війни в Україні. Водночас можливе створення альтернативної організації.
Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив в інтерв’ю «Радіо Свобода».
«Ми, з одного боку, вимагаємо, щоб комітет щось змінив у своїй діяльності, а з іншого боку, так, ми офіційно їм сказали: ми шукаємо альтернативу. Навіть якщо буде в майбутньому дві організації, навіть якщо Міжнародний комітет Червоного Хреста покаже нарешті свою ефективність, то дві організації краще, ніж одна», - зазначив омбудсмен.
- Дата публікації
Лубінець також наголосив, що вісім років МКЧХ використовував термін «конфлікт» або «криза в Україні» у своїх офіційних доповідях про війну.
«Я декілька разів порушував це питання. І нарешті з приходом нової президентки вперше (десь місяць тому) вони використали правильний термін – «російсько-український міжнародний воєнний конфлікт», - сказав він, зазначивши, що це суттєвий прогрес.
- Дата публікації
Крім того, омбудсмен нагадав, що ініціював питання виключення росії зі структур Червоного Хреста та очікує на відповідь.
«Я порушив питання перед керівництвом Міжнародної федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця щодо виключення російського національного комітету Червоного Хреста. Росіяни використовують незаконно (і фактично вкрали) майно національного комітету Червоного Хреста України, яке вони забрали на території Криму. Друге: вони офіційно збирають допомогу військовим російської армії. Це прямо заборонено принципами діяльності Міжнародної федерації Червоного Хреста. Вони поставилися, на мій погляд, максимально серйозно до моїх слів і до моєї пропозиції. Я очікую, що вони щось запропонують. Можливо, це буде якийсь проміжний варіант», - каже Лубінець.
- Дата публікації
Нагадаємо, у колонії в окупованій Оленівці Донецької області росіяни утримують 150 громадян України. Серед полонених є не тільки військові, а й цивільні. Омбудсмен зазначає, що на полонених можуть тиснути, щоб вони відмовлялися від повернення в Україну.