В Україну з Німеччини прибули перші системи сучасних засобів ППО IRIS-T.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.
«Нова ера протиповітряної оборони почалася в Україні. Засоби ППО IRIS-T вже тут. Американські NASAMS на підході. Це тільки початок. Нам треба більше. Жодних сумнівів у тому, що росія — країна-терорист. Тому це моральна необхідність у захисті наших людей», — написав міністр.
Також Резніков подякував за постачання зброї очільниці Міноборони Німеччини Крістін Ламбрехт.
Довідково:
IRIS-T — зенітний ракетний комплекс середнього радіусу дії розробки німецької компанії Diehl Defence. Призначений для знищення літаків, вертольотів, безпілотних літальних апаратів, крилатих та балістичних ракет. Прийнятий на озброєння Бундесверу у 2017 році.
IRIS-T має значно полегшити роботу з протидії таким ракетам, як Х-22 чи Х-101 — загалом IRIS-T справляється з усіма повітряними цілями, з якими справляються і наші ЗРК, однак його перевага — в чутливому радарі.
«Ті крилаті ракети, які летять дуже низько і збудовані за малопомітною технологією, як, наприклад, Х-101, їх наші радари погано бачать, на відміну від IRIS-T», — пояснює головний спеціаліст відділку підготовки зенітних ракетних військ командування ПС ЗСУ Денис Смажний.
Також IRIS-T вміє одночасно знищувати декілька цілей:
«Якщо в нас повністю заряджені три пускові установки, які входять до складу, тобто всього 24 ракети, то це означає, що він одночасно може знищувати 24 цілі. Тобто якщо в ракетному ударі задіяно багато ракет, то у випадку з IRIS-T більшість ракет, якщо їх помітить система, будуть знищені».
Дальність застосування заявлена до 40 км, водночас саму пускову можна розмістити за 20 км від центру прийняття рішень:
«Таким чином, ракети можна знищувати до 60 км від об’єкта, що прикривається».
Разом з тим, для протидії таким загрозам, як балістичні ракети, одного IRIS-T вже буде недостатньо — для цього Україні треба будувати протиракетну оборону, каже Смажний.