Соціологічна група "Рейтинг" презентувала результати дослідження про Львівщину під час війни
Соціологічна група "Рейтинг" презентувала результати дослідження "Львівщина в умовах війни: погляди мешканців міст та переселенців (13-23 травня 2022)".
Серед іншого львів’ян, жителів області та переселенців запитали, яких посадовців Львівщини вони підтримують. Серед чиновників виділили голову Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького та мера Львова Андрія Садового.
Львів’яни найбільше підтримують Андрія Садового. Так, дії міського голови Львова повністю підтримують — 26% постійних мешканців, скоріше підтримують — 39%.
Водночас 24% жителів Львівщини повністю підтримують Максима Козицького. Скоріше посадовця підтримує — 35% опитаних (третина вагалися із відповіддю).
Також львів’ян, жителів області та переселенців питали про підтримку української армії. За даними "Рейтингу" понад 90% опитаних в обох категоріях повністю підтримують Збройні сили України.
Разом з тим оцінюючи можливі воєнні загрози, постійні мешканці Львівської області висловлюють дещо більше занепокоєння, аніж переселенці. Однак найбільше як місцеві, так і переселенці бояться ракетних ударів по військових об’єктах.
Крім того, на Львівщині більшість переселенців все ж намагаються спілкуватися українською мовою. У побуті 80% переселенців спілкуються двома мовами, або лише російською. Проте більшість з них 67% — намагаються з місцевими спілкуватися виключно українською. Серед російськомовних таких — 57%, двомовних — 64%.
Водночас переселенці загалом краще оцінюють ставлення до себе місцевих жителів, аніж жителі міст Львівщини оцінюють своє ставлення до переселенців (ВПО). Так, 49% опитаних переселенців говорять, що ставлення місцевих до них дуже позитивне, ще 32% — скоріше позитивне. У свою чергу, 18% місцевих жителів зазначили, що цілком позитивно ставляться до біженців, 35% — скоріше позитивно, 34% — нейтрально. 11% місцевих зазначили, що ставляться до переселенців негативно.
Між тим 24% опитаних мешканців Львівщини зазначили, що вже прийняли особисто у себе біженців з інших регіонів країни. Ще 15% — готові прийняти. 57% — не висловили бажання прийняти переселенців. Загалом наразі 49% опитаних біженців проживають у центрі для біженців, 22% у помешканнях родичів, друзів або знайомих.
Також 80% переселенців Львівщини не мають роботи. Натомість лише 19% ВПО сьогодні працюють. 39% — тимчасово безробітні, але мають намір шукати роботу на Львівщині, 54% — такого наміру не мають. Відносно більше тих, хто має намір шукати роботу, спостерігається серед чоловіків, представників молодого та середнього віку, та тих, хто зупинився у Львові.
Загалом 39% опитаних мешканців міст Львівщини зазначили, що їм невідомі факти порушення соціальних норм та непристойної поведінки з боку переселенців з інших регіонів України. 32% опитаних натомість кажуть, що чули про такі випадки виключно з засобів масової інформації. 27% же стикалися з подібними випадками особисто.