Головне про події дня на фронті
Триває п’ятдесята доба мужнього протистояння українців з російськими окупантами. Ворог намагається завершити підготовку до наступальної операції на Сході. Для ведення бойових дій окупанти здійснюють підготовку додаткових підрозділів, знімають зі складів та баз стару техніку.
Командуванню російської армії не вдається виконати плани з мобілізації людей у північно-кавказькому регіоні. Основною причиною є небажання населення брати участь у війні. Тому, росія хоче проводити приховану мобілізацію на національному рівні.
З території Брянської та Курської областей відбувається переміщення у Бєлгородську і Воронезьку області росії. Противник намагався прорвати оборониув районах населених пунктів Рубіжне, Новотошківське і Мар’їнка. Успіху не мав. Продовжував завдавати авіаційних ударів по Маріуполю.
У Харкові інтенсивність обстрілів збільшилася. У четвер увечері місто знову потрапило під удар, спалахнули гаражі, було влучення у житловий будинок. Практично немає таких районів, в які не влучили снаряди. Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що є руйнування — 2055 будівель зруйновано, більшість із них не підлягають відновленню. У той же час місто живе, магазини та аптеки працюють, гуманітарну допомогу роздають.
Також на Харківщині російські війська обстріляли Золочівську громаду з вертольотів, двоє дітей отримали поранення. Наразі, за інформацією від мешканців, в обстріляних селах немає електропостачання - пошкоджені лінії електропередачі.
Завдають ракетних ударів й по Чернігівщині. Окупанти продовжують обстрілювати мирне населення Чернігівщини з забороненого міжнародним правом озброєння. За даними військових, 14 квітня загарбники поцілили в один із приватних будинків в районі Городні. Попередньо, удар був нанесений з тактичного ракетного комплексу "Точка-У".
Тим часом на Сумщині росіяни вперше за 10 днів обстріляли прикордонні населені пункти.
"Кілька годин тому відбулися обстріли деяких прикордонних населених пунктів Сумської області з артилерії чи з мінометів. Були скинуті 120-мм міни, є пошкоджені приватні будинки. Одна міна зруйнувала приватний будинок, прямо залетіла в хату до людей", — повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький
Натомість у полку "Азов" вважають, що деблокада Маріуполя є можливою, і чекають відповідних рішучих дій від військово-політичного керівництва країни.
"Ми маємо надію, ми боремося з оптимізмом та чекаємо рішучих дій нашого військово-політичного керівництва щодо деблокади міста, щодо перемоги у цій війні. Ми вважаємо, що деблокада можлива", — зазначив заступник командира полку "Азов" Святослав Паламар.
Він зауважив, що ніхто з експертів та аналітиків не думав, що група оборонців Маріуполя буде так довго триматися, але вони тримаються. Паламар підкреслив, що в захисників Маріуполя вистачає духу для того, щоб захищати місто, "скільки потрібно".
Продовжує посилювати оборону та "окопуватися", відсуваючи лінію фронту й Кривий Ріг. Наразі фронт відсунули від Кривого Рогу на 40-50 км.
"При кожному просуванні фронту ми будуємо додаткові рубежі оборони. Ми - промислове місто, але й ворог нікуди не подівся, теж вживає дій. Ми готуємось до будь-якого варіанту розвитку подій", — повідомив начальник Криворізької військової адміністрації Олександр Вілкул.
Крім того, російська влада вже підготувала 280 справ для незаконного усиновлення українських дітей, які були вивезені з окупованих частин Донецької і Луганської областей до повномасштабного вторгнення рф в Україну 24 лютого.
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поінформувала, що державна дума рф наступного тижня розглядатиме законопроєкт про спрощення процедури усиновлення російськими громадянами українських дітей. Таке доручення уповноваженому з прав дітей рф надав особисто президент рф володимир путін.