Всього зафіксовано 31 пожежу
У Чорнобильській зоні поблизу атомної електростанції через бойові дії горять ліси. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Горить понад 10 тисяч гектарів лісів, зафіксовано 31 пожежу, що спричиняє підвищений рівень радіоактивного забруднення повітря.
Повідомляється, що погасити пожежу та взяти її під контроль неможливо, адже зона відчуження захоплена російськими загарбниками.
"Внаслідок горіння в атмосферу вивільняються радіонуклідів, які переносяться вітром на значні відстані. Це загрожує радіацією Україні, Білорусі та країнам Європи", - розповіла Людмила Денісова.
Через вітряну та суху погоду площа інтенсивність та площа пожеж збільшиться, що спричинить надмасштабні пожежі. Також полум'я може охопити сховища відпрацьованого ядерного палива та сховища ядерних відходів, які знаходяться на території Чорнобильської зони.
"Звертаюся до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) якнайшвидше відправити в Україну експертів та обладнання для гасіння пожежі, щоб запобігти непоправних наслідків не лише для України, але й для всього світу. Попередити катастрофічні наслідки можна лише шляхом негайної деокупації російськими військами території", - зазначила уповноважена Верховної Ради з прав людини.
Нагадаємо, російські війська захопили Чорнобильську АЕС. За інформацією розвідки, на атомній електростанції планується створення техногенної катастрофи.
Окрім того, минулого тижня на Чорнобильській АЕС провели часткову ротацію персоналу та евакуювали людей, що знаходились на території станції. Загалом вдалося вивезти 64 особи. Весь персонал перебував на робочих місцях близько 600 годин. На заміну евакуйованого персоналу Чорнобильської АЕС відправилося 46 добровольців-працівників станції.