Після війни більшість українців мріє подорожувати країною
Соціологічна група «Рейтинг» в рамках проекту «Україна в умовах війни» провела чергове опитування серед українців. Цього разу намагались дослідити, яким чином війна змінила звичне життя громадян.
"У опитуванні ми вирішили підняли комплекс проблем, що стосуються соціально-економічного становища громадян, їхньої готовності до адаптації у нових реаліях, змін у щоденній комунікації, сподівань та планів на майбутнє. Більшість українців доволі оптимістично налаштовані щодо відбудови країни після війни – 51% вважає, що вистачить 5 років, 13% - до року", - йдеться у висновках "Рейтингу".
При цьому українці також готові не лише чекати, а й долучитися до відбудови країни і таких 61%.
90% опитаних вважають, що компенсувати економічні та інфраструктурні втрати України внаслідок війни повинна Росія. Окрім цього, 21% українців вважає, що до цього мають долучитися країни Європи, 17% - міжнародні організації, 12% – США і лише 10% - Україна.
Що стосується економічного становище наших земляків, то серед українців, які мали роботу до війни, половина (53%) сьогодні не працюють. Це показник не лише економічних проблем, але і соціально-психологічних. Найбільше це торкнулося мешканців сходу (74%), молоді до 35 років (60%) та тих, хто покинув своє місто (66%). Економічне становище внаслідок війни не змінилося лише у 18% громадян, у 52% значно погіршилося. 40% опитаних вважають, що їх заощаджень вистачить лише на місяць.
Крім того, як зауважуть у соціологічній групі, на четвертому тижні війни українці в цілому ще не вдалися до пригнічених станів. Найчастіше люди відчувають зараз стан агресії, найменше апатії.
44% українців довелося тимчасово розділитися зі своєю сім’єю. Найбільше таких на сході (54%), найменше – на заході (39%). Окрім розділення з родиною, 19% громадян покинули своє місто/село на час війни (найбільше виїхало зі сходу). Водночас, абсолютна більшість (93%) з них планують після війни повернутися додому.
60% українців продовжують вірити в Бога і сподіватися на нього.
Щодо планів після війни, то більше половини наших громадян 55% мріють подорожувати своєю країною.
49% роздумують як отримати додаткову освіту чи нові знання, а 38% - освоїти нову професію, 27% мріють після війни відкрити свою справу, 21% - піти на нову роботу.
"Війна – це завжди зміни, і люди починають про них думати", - кажуть у "Рейтингу".
До слова, щоб підготувати дослідження населення соціологічна група опитала українців віком від 18 років і старше, в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів.Нагадаємо, що в останньому дослідженні, яке проводили на росії, більшість населення цієї країни висловилось за підтримку дій свого президента путіна.