Головні новини ночі з російсько-українського фронту
Розпочалася чотирнадцята доба протистояння України російському воєнному вторгненню. Сьогодні і далі триватиме евакуація цивільного населення із Сум до Полтави. Про це повідомив у Телеграмі голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
Він додав, що виїжджати можна власним транспортом. Додатково приблизно на 14.00 повернуться 22 автобуси з Полтави, які вчора поїхали у першій колоні. Їх подадуть для вагітних жінок, жінок з дітьми, людей старшого віку та з інвалідністю.
"Міська влада Сум спільно з народними депутатами усю ніч займалася пошуком транспорту і додатково повідомимо про місце виїзду організованої першої колони у супроводі Червоного хреста", — додав голова ОВА.
Додамо, вчора запрацював гуманітарний коридор для міста Суми за маршрутом: Суми – Голубівка – Лохвиця – Лубни – Полтава. Два етапи евакуації цивільного населення пройшли успішно: близько 5 000 людей та понад 1 000 приватних авто вже в безпеці.
Однак у Сумському районі за 8 березня від російських бомбардувань загинули десятки людей, серед них і троє дітей. Про це у вечірньому звіті в Телеграмі написав голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
"Сумський район. Три бомби за один вечір... Це була жахлива ніч. Перше потрапляння — житлові будинки у Сумах. Ця історія по праву може називатися масовим вбивством, адже одна бомба забрала життя 22 людей. Російські війська завдали авіаудару по житловому сектору у Сумах. Бомба прилетіла на приватний будинок по вулиці Роменській і знищила його вщент. У будинку було 9 людей, всі загинули. Шість будинків зруйновані вщент. Ще близько 2-х десятків сусідніх будинків зруйновані частково", — написав Живицький.
Він додав, що серед загиблих 22 людей є 3 дитини. Спочатку повідомляли про дві, але сьогодні рятувальники дістали з-під завалів тіло хлопчика. Усі діти — з однієї родини. Також травмовані 8 людей, серед яких п'ятирічна дівчинка.
Друга бомба російської авіації потрапила у житловий будинок у селі Битиця. Одна людина загинула, ще одна травмована.
Третю бомбу росіяни скинули на базу відпочинку "Сонячна Поляна". На щастя, жодна людина не загинула, але 4 зазнали поранень.
Також майже дві години поспіль вночі російські війська бомбували та обстрілювали цивільну інфраструктуру Охтирки. У результаті обстрілів 1 людина загинула, 14 — поранені, проте ці цифри можуть бути не остаточні.
Постраждав вночі і Лебедин на Сумщині. Унаслідок ворожого авіаудару знищено два житлові будинки. З-під завалів врятували трьох дорослих і двох дітей. Про це повідомляє пресцентр ДСНС України.
Разом з тим на Донеччині з початку вторгнення в Україну, станом на 20:00 8 березня, російські війська вбили 58 та поранили 288 мирних мешканців. Це без точного урахування всіх вбитих та поранених маріупольців. Про це у Фейсбуці повідомив керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
"Росія вбиває цивільних!...Окрім Маріуполя, який перебуває в облозі, та Волновахи, яку росіяни постійно обстрілюють, сьогодні відбувся бій біля Мар’їнки. Також ворог обстріляв Новолуганське, Попасне і Красногорівку. У Новолуганському поранено одну людину, пошкоджено будинок і газогін, у Попасному поранено людину, у Красногорівці люди цілі, але є руйнування", — написав очільник області.
Він нагадав, що 8 березня стало відомо про двох загиблих у Маріуполі, де від зневоднення померла 6-річна дівчинка — її знайшли поряд із матір’ю, яку вбив російський снаряд.
Він також додав, що вже втретє росіяни зірвали евакуацію з Маріуполя. Так, конвой з гуманітарною допомогою, який прямував у Маріуполь, російські військові обстріляли з "Градів". Про це у Фейсбуці повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
"Всі живі — вантаж не постраждав. Вантаж рухається на безпечну стоянку", — підкреслив Андрющенко.
За його словами, сьогодні ж відбулося бомбування офісу Червоного хреста. І, на його думку, це не збіг.
"Місце прибуття гумконвою свідомо було засекречене. Тому окупанти цілком логічно вирішили, що він поїде на склади Червоного Хреста. Тому й така ціль", — підкреслив радник міського голови.
На Харківщині ворожі війська також продовжують бомбардувати об’єкти критичної інфраструктури, такі як електропідстанції й ТЕЦ-5 та житло мирного населення. Про це повідомляє у Телеграмі відділ комунікації поліції Харківської області.
"За добу зафіксовано декілька влучань в обленерго, де розташовані основні підстанції, спроби пошкодження ТЕЦ-5. Через наслідки бомбардувань з одного будинку у Харкові евакуювали 150 людей, з іншого — близько 200", — йдеться у повідомленні.
У поліції зазначають, що критична ситуація — у місті Ізюмі. За відмову здатися російські окупанти взяли місто в облогу і знищують його. Зокрема у місті було вщент зруйновано новозбудоване приймальне відділення центральної міської лікарні. Про це у Фейсбуці повідомляє міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
"Терористи не зважають ні на що людське і продовжують руйнувати лікарні в Україні та обстрілювати медиків. Сьогодні знову було зруйновано вщент новозбудоване приймальне відділення центральної міської лікарні в місті Ізюм на Харківщині, нещадно та прицільно! Хто завинив перед терористами, беззахисні хворі?!" — обурився Ляшко.
Однак є не тільки сумні новини: на Харківщині українські військові знищили колону ворожої техніки. Вона складалася із семи одиниць техніки.
Тим часом на Запорізькій атомній електростанції окупанти готують провокацію, а персонал станції піддається катуванням. Про це міністр енергетики Герман Галущенко повідомляє у Фейсбуці.
"Персонал захопленої росіянами Запорізької атомної станції піддається катуванням. Більше того, за наявною у нас інформацією, війська окупантів змусили керівництво станції записати звернення, яке планують використати в пропагандистських цілях", — заявив Галущенко.
Він зауважив, що пропагандистська машина Росії створить черговий фейк, який буде демонструвати своїм громадянам та міжнародній спільноті для виправдання власних злочинів.
Міністр наголосив, що працівники ЗАЕС вже 4 дні утримуються в заручниках.
"Всередині станції перебувають близько 500 російських солдатів і 50 одиниць важкої техніки. Працівники станції фізично та психологічно виснажені", — додав він.
Між тим у місті Малин Житомирської області внаслідок авіаційного удару загинули 5 людей. З них 2 дітей. Про це Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє у Телеграмі. Проте пошукові роботи тривають.
Також у Житомирі російські військові завдали авіаудару по гуртожитку та заводу. Про це у відеозверненні повідомив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Сухомлин додав, що внаслідок авіаудару гуртожиток "повністю зруйнований". Інформації про загиблих чи постраждалих наразі немає.
Щодо заводу є інформація про одного пораненого внаслідок авіаудару.
Над містом Борисполем Київської області збили дві російські ракети. Унаслідок вибуху третьої поранені двоє людей. Про це повідомив міський голова Володимир Борисенко у Фейсбуці.
Він додав, що повітряну тривогу у місті не оголошували, оскільки траєкторія ракет була чітко зрозуміла, і ПВО "гарно відпрацювала".
Загалом, у МВС кажуть, ніч із вівторка на середу минула відносно спокійно. Про це розповів радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко в ефірі єдиного телемарафону низки українських телеканалів.
"У цілому ця ніч пройшла відносно, наскільки це можна говорити, відносно спокійно у порівнянні з багатьма попередніми ночами", — зазначив він.
За його словами, зараз є оперативна інформація про обстріли Харкова, зокрема, чути вибухи на масиві Салтівка.