• Головна
  • Війна
  • Безпечний прихисток: як Львів приймає евакуйованих

Безпечний прихисток: як Львів приймає евакуйованих

Львівщина у перші дні війни прийняла понад 30 тисяч біженців

За перші дні війни Львів прийняв понад 30 тисяч біженців. Серед них 81 дитина, 4 виховательки та медична сестра з Луганської школи-інтернату.

Зараз усі знаходяться у Львові, у загальноосвітній санаторній школі №1. Директор ЗСШ Орест Іваськів каже, що дітей зі Сходу приймають не вперше – у 2014 році була схожа ситуація.

“Наші учні зараз навчаються дистанційно. А ми маємо умови для постійного проживання і хочемо бути корисними”, – каже чоловік.

До приїзду дітей готувались у стислі терміни. Про приїзд дізнались в п’ятницю о 17:00 і вже на початку нової доби чекали евакуйованих на вокзалі. 

“Ми розуміли, що неспокійно. Попросили дітей зібрати речі, сказали, що можемо поїхати на оздоровлення. Не хотіли тривожити”, – розповідає Ірина, вихователька школи.

Вони мали 10 хвилин на роздуми та годину на збори. Виїхати вдалось швидко завдяки згуртованості – старші допомагали меншим, хлопці виносили немовлят. Речей взяли небагато, тільки найнеобхідніше. Частина – загубилась у дорозі.Львівські волонтери зреагували швидко – одяг, постіль та засоби гігієни вже є.

“Речей першої потреби маємо в надлишку. Будемо передавати іншим закладам”, – каже директор ЗСШ №1.

З найгостріших потреб наразі – дві теплі куртки для дівчат-підлітків.Також малечі потрібні іграшки, книги, настільні ігри та м’ячі для футболу і волейболу. У старших більш особисті запити – можливість займатись улюбленою справою: вивченням мов, в’язанням і вишиванням.Попри травматичний досвід, дівчата, хлопці і їхні виховательки вміють радіти життю. Долають стрес позитивними емоціями та прогулянками по Львову. Частина групи сьогодні була у парку культури і, здається, виховательки раділи цьому не менше за дітей.Львівська школа організувала навчальний процес. Відсьогодні розпочнуться повноцінні уроки у всіх від 1 до 11 класу. Гуртки також працюватимуть.

“Не можу сказати, що люблю вчитись, але розумію необхідність цього. Я в 9 класі і маю складати ДПА. Хочу підтягнути алгебру й англійську. Кажуть, що без неї зараз нікуди”, – розповідає одна з евакуйованих дівчат.Нині кожен намагається сприяти перемозі. Єдність і згуртованість – головний аргумент у боротьбі з ворогом. Підтримуємо армію, зберігаємо спокій і точно переможемо!