Українські YouTube-канали, на які варто підписатися
Якщо здається, що передивилися вже всі фільми та серіали, пропонуємо звернути увагу на YouTube-відео. Lviv.Media зібрало для вас 7 цікавих українських каналів, щоб завжди було, що подивитися.
Локальна історія
Проєкт “Локальна історія” стартував у 2013 році. На початку автори досліджували минуле крізь призму окремих місцевостей, спогадів старожилів та очевидців важливих історичних подій XX століття. Також оцифровували давні світлини й документи.
Наприкінці 2018 року розпочали видавати перший в Україні науково-популярний ґлянець “Локальна історія”, а паралельно започаткували низку відеопроєктів про минуле України.
На каналі “Локальна історія” можна знайти відео на абсолютно різну історичну тематику: від того, яким було дитинство у княжому Києві, до того, чому Різдво має дві дати. Також на каналі руйнують міфи та стереотипи, породжені не лише окупаційними владами, а й окупованим суспільством.
Більше про “Локальну історію” дивіться на YouTube-каналі Lviv.Media у розмові з головним редактор та співзасновник проєкту Віталієм Ляскою.
Dima Maleev
Діма Малєєв — це львів'янин, який мандрує світом та працює в IT. На своєму каналі він розповідає про життя програміста з України в Каліфорнії, зарплату та податки, ціни та освіту, події в американському суспільстві та недоліки всесвітньо відомих корпорацій, а також спілкується з людьми різних професій.
На каналі є кілька рубрик:
- Kitchen Nerd — це ранкові спілкування з підписниками на кухні щопонеділка.
- Rude Nerd — блог про подорожі по Америці.
- Суб’єктивні новини — це новини щоп’ятниці, які зачепили Діму і він розмірковує про них.
- #Dima_Live — це інтерв’ю щосуботи з людьми з різних цікавих професій.
Краще познайомитися з Дімою Малєєвим та більше дізнатися про нього можна на YouTube-каналі Lviv.Media.
Ukraїner
Ukraїner розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та бізнес в Україні. Понад 200 волонтерів створюють історії, які показують інакшу Україну. У такий спосіб Ukraїner прагне переосмислити історичні особливості та культурні коди власних земель, етнографічні, географічні, антропологічні цікавинки.
Детальніше про проєкт дізнавайтеся в інтерв’ю з засновником Ukraїner, українським письменником, журналістом, телеведучим, громадським діячем Богданом Логвиненко на каналі Lviv.Media.
Хащі
"Хащі" — це український документальний проєкт на YouTube, учасники якого мандрують найбільш глухими та безлюдними селами України.
Канал заснувала команда друзів з села Карижин на Хмельниччині, які протягом останніх 10 років досліджують покинуті села та маловідомі місця. Для експедицій вони обирають села, які на грані вимирання або вже вимерлі.
Перші відео на YouTube-каналі почали публікувати у грудні 2018 року, а перший довгий випуск про Сіверщину вийшов 2020 року: на Чернігівщині автори проєкту подолали пішки 60 км через величезний лісовий масив уздовж білоруського кордону.
За словами співзасновника проєкту Володимира Кохана, цей канал про “Україну без косметики”.
Більше про "Хащі" дивіться у розмові з Володимиром Коханом на каналі Lviv.Media.
Олександр Алфьоров / Oleksandr Alf'orov
Олександр Алфьоров — кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, телеведучий на “UA: Культура”, автор радіоблогу на “UA: Радіо Культура”, ветеран російсько-української війни, громадський діяч та автор понад 100 наукових статей і 10 книг.
На своєму каналі він розповідає про цікаві історичні факти, руйнує міфи та проводить історичні експерименти. Наприклад, про те, чи існують монети, які не тонуть у воді.
Краще дізнатися, хто такий Олександр Алфьоров, можна з відео на каналі Lviv.Media.
Denis Kazanskyi
Денис Казанський — блогер, журналіст, публіцист, політичний оглядач, вимушений переселенець, член Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України та автор книг про Донбас.
На своєму каналі він розмірковує про соціально-політичну та економічну ситуацію в Україні, робить огляд важливих подій на підконтрольній Україні частині Донбасу, а також розповідає про події на території ОРДЛО без цензури.
А про те, чи існував український Донбас, на що не звертають увагу ЗМІ зараз, чому Росія підвищує ставки, чи потрібен Україні Донбас, говорили з Денисом Казанським на Lviv Media.
Клятий раціоналіст
"Клятий раціоналіст" — це україномовний науково-популярний контент, пропаганда раціоналізму, презумпція наукового методу. Веде канал Артем Албул — випускник педагогічного вишу, вчитель української мови та літератури, ведучий урочистих подій та телеведучий, фанат футболу. Нині Артем Албул руйнує міфи, псевдонаукові тези та виступає за доказову медицину.
Про діяльність “клятого раціоналіста” слухайте на каналі Lviv.Media.
Нагадаємо, нещодавно на каналі Lviv.Media вийшло відео з психотерапевткою, супервізоркою команд Марією Олійник. Про те, як боротися з тривожністю, дивіться за посиланням.