На YouTube каналі Lviv.Media вийшло нове відео з ветеранкою російсько-української війни
Тетяна Науменко — ветеранка російсько-української війни та офіцерка запасу збройних сил України. У 2014 році жінка пішла на війну волонтеркою, а згодом підписала контракт на військову службу. Тут вона була заступницею комбата танкового батальйону з морально-психологічного забезпечення.
Lviv.Media поспілкувалося з Тетяною, зокрема, і про жінок в армії та розпитало ветеранку чому вона вирішила служити.
Чи сприймають жінок у армії
За словами Тетяни Науменко, розраховувати на це не варто. Належне сприйняття та повага залежать від якості роботи та авторитету, який прийде з часом. Жінка говорить, що інколи заради цього треба було працювати у 100 разів більше, ніж чоловіки. А ще жінок не сприймають у армії, коли вони відчувають те, що робиться у особовому складі. Особливо тоді, коли намагаєшся донести командуванню, що чогось робити не можна і що деякі накази "збивають" моральний дух хлопців.
Інше питання — чоловіки, які пиячать в армії. Вони деколи думають, що жінка — слабка ланка, яка може тільки поспівчувати.
"Інколи доводилось давати ляпаса, щоб привести до тями бійців. Деякі заслуговують на те, щоб і не тільки ляпаса отримати. Дуже неприємно складати протокол за пияцтво та представляти бійців у такому вигляді суспільству, коли борешся за імідж армії", — говорить Тетяна Науменко.
Чому жінка вирішила піти на війну
Хоч ветеранка і не зі Львова, проте саме це місто повпливало на її свідомість. У 1991 році, під час серпневого путчу і до Акту проголошення незалежності, Тетяна перебувала у Львові. Тоді вона побачила доросле сприйняття боротьби за суверенність держави.
Важливу роль у формуванні патріотизму стало й батьківське виховання. Тато жінки — литовець, а мама — українка. Ветеранка пригадує як спостерігала путч у Вільнюсі. Тоді встали всі: старше покоління, молодше та навіть те, яке мало дітей.
"Моє власне переконання — коли починається війна, люди не повинні лишатися у зоні комфорту. У нас є переконання, що якщо ти чоловік — маєш служити, а жінка повинна залишитись вдома. Така думка це вже пережиток "совка", який нам нав'язали", — ділиться власною позицією ветеранка.
Повне інтерв'ю з Тетяною Науменко можна переглянути тут