Верховна Рада підтримала ратифікацію Римського статуту

Ратифікація договору була однією з умов вступу до ЄС

У середу, 21 серпня, Верховна Рада України ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду (МКС). “За” підтримку ратифікації проголосував 281 народний депутат. Про це повідомив народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк.

Детальніше про Римський статут

За умовами статуту країни, які стають учасниками Міжнародного кримінального суду, повинні видавати громадян за міжнародні злочини, якщо підсудний знаходиться на їхній території. Наприклад, якщо президент Росії Володимир Путін, на якого Міжнародний суд видав ордер на арешт, прибуде до країни, яка ратифікувала Римський статут, то його повинні заарештувати та передати МКС.

До слова, США, Китай, Індія, Ізраїль та Іран не підтримують ратифікацію статуту через “обмеження суверенітету держави та невизначено широку компетенцію Міжнародного кримінального суду”. Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк, під час розгляду питання про підтримку ратифікації у Верховній Раді відбулась важка дискусія.

Народним депутатам перед голосуванням передали листи підтримки від Генштабу та керівника ГУР Буданова. Дуже важка дискусія була під час розгляду. Було багато виступів і за і проти. Від нас (ред. — партії “Голос”) виступав Роман Костенко — проти” — йдеться в повідомленні Ярослава Железняка.

Нагадаємо, Римський статут — це міжнародний договір, який створив Міжнародний кримінальний суд. Ухвалений на дипломатичній конференції в Римі у 1998 році, однак він набув чинності лише у липні 2002 року. Підписантами Римського статуту є 137 держав (в тому чилі Україна), але ратифікували лише 124 країни. Ратифікація Римського статуту є однією з умов вступу України до Європейського Союзу.