Нові норми правопису мають стати обов'язковими з 2025 року
Верховний Суд підтвердив чинність нової редакції Українського правопису, затвердженої у 2019 році. Це рішення суду відхилило спробу скасувати обов'язкове застосування нового правопису. Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь нагадав, що у 2021 році суд першої інстанції скасував постанову про новий правопис. Але він разом з Урядом відстоювали чинність правопису в апеляції та Верховному Суді. Тепер Кремінь наполягає на масштабному впровадженні нового правопису в усіх сферах життя. Він закликав Міністерство освіти активніше працювати над цим питанням згідно з рекомендаціями, викладеними у річному звіті за 2023 рік.
“Як Уповноважений із захисту державної мови я відстоював непохитність аргументів Уряду як в апеляційному, так і у Верховному Суді. Вони довели довели чинність та обов'язковість застосування українського правопису. Ми вимагаємо використовувати правопис повсюдно, але водночас наполягаємо на тому, щоб Міністерство освіти і науки України посилило своє відповідальне лідерство та спонукало до виконання дорожньої карти", — зазначив Кремінь.
З 2025 року національне тестування проводитиметься вже за новою редакцією правопису. Кремінь нагадав, що нова версія правопису була розроблена провідними мовознавцями з усієї України і закріплює цілісність української мови.