• Головна
  • Україна
  • Прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати виплати: 24 особам оголосили підозру

Прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати виплати: 24 особам оголосили підозру

24 жителі Житомирщини обманом отримали 1,5 млн грн виплат за начебто проживання в Чорнобильській зоні

Поліцейські повідомили підозру 24 особам, які прописувалися в Чорнобильській зоні, щоб отримати грошові виплати. Ці люди ніколи не проживали на територіях радіоактивного забруднення, а будинки, в яких вони були зареєстровані, взагалі непридатні для життя. Сума незаконно нарахованих з бюджету грошових виплат сягає 1,5 млн грн. Про це 5 квітня повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Як організували злочинну схему незаконних виплат

Правоохоронці викрили злочинну схему отримання грошових виплат. Злочинці підшукували власників будинків на територіях радіоактивного забруднення і за певну винагороду пропонували їм прописати громадян. Надалі з відповідними документами зверталися до обласного управління пенсійного фонду для нарахування виплат. Після відмови підключали юриста та зверталися з адміністративним позовом до суду.

Відповідно до рішення суду та Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, вони зобов’язували пенсійний фонд нарахувати та виплатити підвищення до пенсії людям, які начебто проживають на територіях радіоактивного забруднення.

У такому житлі у Чорнобильській зоні реєстрували людей для виплат

Однак, як встановили поліцейські, ці люди ніколи не проживали та не проживають за місцем реєстрації. Будинки, в яких вони “мешкали” за пропискою, були занедбані та непридатні для життя. Окрім того, в одному такому будинку було зареєстровано по декілька десятків осіб.

Нарахували незаконних виплат на півтора мільйона

Вже зібрані докази щодо 24 осіб, яким за такою схемою нарахували виплат на загальну суму 1,5 млн грн, половину з яких вони вже отримали. “Проте їх кількість в рази більша, тож слідчі та оперативники проводять комплекс заходів для встановлення повного кола осіб, які незаконно отримали кошти з державного бюджету та сприяли в реалізації шахрайської схеми”, — йдеться у повідомленні поліції. За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури 24 учасникам оборудки повідомили про підозру за шахрайство.

Нагадаємо, на Київщині керівник державного підприємства разом із спільниками організував незаконну вирубку дерев у Чорнобильському заповіднику. Злочинна група завдала державі збитків на понад 59 млн грн.